You are currently viewing Po co cynkuje się stal?

Po co cynkuje się stal?

Stal należy do jednych z tych surowców, które są postrzega jako wyjątkowo wytrzymałe. Pomimo iż jest to prawdą, należy pamiętać o podatności tego surowca na korozję. Ustrzec się przed nimi można, poddając stal galwanizacji.

Na czym polega ogniowe cynkowanie?

profesjonalne ogniowe cynkowanieStal jest jednym z tych surowców, które odgrywają ogromną rolę we współczesnym przemyśle. Jest to oczywiście związane z bardzo dużą solidnością tego właśnie surowca. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego że ma ono swoje poważne słabe strony. Jest to oczywiście podatność stali na ataki korozji przed którymi można się na szczęście uchronić. W tym celu wystarczy wykonać jedynie profesjonalne ogniowe cynkowanie. Obecnie, ze względu na znaczącą rolę stali w różnego rodzaju branżach, takiemu zabiegowi poddawane są przeważające elementy, ktore ze stali zostały wykonane. Najczęściej jednak galwanizacji poddawane są te, które mają stały kontakt z wilgocią. Są to więc na przykład blachy, które są później używane jako pokrycia dachowe lub też jako główny budulec garaży czy stalowych hal. Oprócz tego jednak galwanizacji są poddawane także te znacznie mniejsze elementy. Są to więc na przykład nity, śruby czy też wkręty od których odporności na korozję będzie zależała trwałość utworzonych z ich pomocą połączeń. Niezależnie od planowanych zastosowań dla galwanizowanych elementów ważne jest by podawać je cynkowaniu u tych najbardziej godnych zaufania przedsiębiorców. Bardzo ważne jest, by zrezygnować z prób samodzielnego utworzenia powłoki z cynku na stalowych elementach. Może być to bowiem ogromnie niebezpieczne zarówno dla nas jak i dla elementu który ma zostać chronione przed atakami korozji. Należy bowiem zdawać sobie sprawy że dla procesu cynkowania który zostanie zakończony powodzeniem konieczne jest korzystanie z mieszanki cynku o ogromnej temperaturze. Dlatego też cynkowanie nawet bardzo małych elementów zdecydowanie najlepiej jest zlecić profesjonalistom, których w Polsce jest bardzo dużo.

Stal, pomimo tego że jest surowcem bardzo wytrzymałych ma także swoje słabe strony. Jest nią przede wszystkim duża podatność na ataki korozji. Na szczęście z tym problemem można sobie w dosyć prosty sposób poradzić, przeprowadzając galwanizację która utworzy na stali odporną powłokę.