You are currently viewing Piesi dzięki barierkom poczują się bezpieczniej

Piesi dzięki barierkom poczują się bezpieczniej

Okolice szkół są szczególnym rodzajem miejsc dla kierowców oraz pieszych, gdyż dzieci nie zawsze zwracają uwagę na otaczający je świat, w tym na samochody, które mogą znaleźć się w pobliżu. Dlatego kierowcy muszą szczególnie uważać w takich miejscach, które powinny być odpowiednio przygotowane, aby poprawić bezpieczeństwo.

Barierka ochronna poprawia bezpieczeństwo najmłodszych

barierki ochronne dla pieszychCelem ustawienia barierek ochronnych przy szkołach jest nie tylko zredukowanie ryzyka, że w przejście uderzy samochód. Często barierki ustawia się w taki sposób, aby jeden rząd trzeba było ominąć. Celem takiego zabiegu jest wydłużenie czasu, jaki potrzebny jest dziecku na wejście na przejście. W tym czasie kierowca widzi już zbliżające się do przejścia dziecko, a więc jest w stanie w odpowiedni sposób zareagować i podjąć stosowne działania, dzięki którym może uniknąć nieprzyjemnych incydentów. Barierki zwykle są wykonane z rur, jednak można spotkać się też z płaskownikami lub kątownikami. W środku często są puste, jednak ich podstawy są wzmocnione dodatkowymi prętami, aby wytrzymać uderzenie samochodu i zmniejszyć jego siłę. Jeżeli interesują nas najlepsze barierki ochronne dla pieszych to warto kupić je od producenta, który ma doświadczenie w ich produkcji. Dzięki temu dostaniemy przemyślane oraz sprawdzone rozwiązanie, które na pewno sprawdzi się, gdy tylko przyjdzie na to czas.

Zabezpieczając przejście dla pieszych trzeba uwzględnić nieprzewidywalny charakter niektórych zdarzeń. W takiej sytuacji, gdy dziecko wybiegnie na przejście, nie pomogą nawet najlepsze barierki, ale będziemy mogli zmniejszyć ryzyko, że tak się stanie, jeżeli droga będzie odpowiednio odgrodzona od chodnika. Czasem auto może wpaść w poślizg i przypadkiem znaleźć się w strefie ruchu pieszych.