You are currently viewing Piękne i trwałe listwy przypodłogowe orac

Piękne i trwałe listwy przypodłogowe orac

Kluczem do sukcesu w pięknym wystroju wnętrz jest ich wykończenie. To samo dotyczy podłóg. Dlatego jeszcze przed remontem warto pomyśleć o kilku rzeczach. Powinniśmy skupić się nie tylko na wyborze podłogi, kolorze, sposobie ułożenia, montaż ale tez o jej wykończeniu. Bez dbałości o ten szczegół nawet najpiękniejsza podłoga będzie prezentować się średnio.

Sposoby wybierania listew przypodłogowych orac

listwy przypodłogowe oracTo jaki efekt końcowy chcemy uzyskać decyduje o wyborze listew. Listwy przypodłogowe orac można wybrać w kolorze podłogi, wówczas staja się jej przedłużeniem. Powtarzają nie tylko jej barwę ale też strukturę i wzory przez co są niezauważalne. To sprawia

, że prezentują się elegancko. Ten sposób dobierania listew jest najpopularniejszy od lat. Możemy tez mieć inne podejście. Czyli dopasować listwy nie do koloru podłogi ale do stolarki drzwi i okien. Jest to równie ciekawe rozwiązanie choć już mniej popularne. Najczęściej wybierane są wówczas kolory monochromatyczne czyli biel, szarość i czerń bądź antracyt. Warto sięgnąć tu po wyższą listwę niż w rozwiązaniu pierwszym. Ten sposób wykończenia podłogi sprawdza się w pomieszczeniach w aranżacji angielskiej lub tej nowoczesnej. Niektóre listwy w zależności od tego z czego zostały wyprodukowane można pomalować w kolorze ścian. Przykładem takiej listwy są listwy białe mdf. Dzięki takiemu zabiegowi będą one mnij zauważalne.

Z drugiej strony jeśli mamy ściany pomalowane na kolor to biały pas przy podłodze pięknie odcina się na tle koloru i nadaje pomieszczeniom charakteru i odwagi. Wygląd listew to jeszcze nie wszystko. Powinny być także funkcjonalne i trwałe. Wykonane z wytrzymałych materiałów na czyszczenie, wilgoć i uderzenia. Powinny być też łatwe w montażu i odpowiednio elastyczne.