You are currently viewing Panele ścienne z betonu

Panele ścienne z betonu

Beton to jeden z najpopularniejszych i najwszechstronniej wykorzystywanych materiałów budowlanych na całym świecie. Zawdzięcza to swoim wybitnym właściwościom wytrzymałościowym. Jego popularność wynika też z dużej dostępności i stosunkowo niskiej cenie cementu będącego podstawowym komponentem do produkcji betonu. Konstrukcje betonowe nie kojarzą się z finezją i różnorodnymi kolorami jednak w wyniku podjętej współpracy przez producentów i naukowców uzyskano nowe zaskakujące właściwościami mieszanki cementowe.

Właściwości nowoczesnych płyt ściennych z betonu

płyty betonowe na ścianęNowoczesny beton architektoniczny powstały w wyniku prac badawczych daje możliwość produkcji różnorodnych materiałów wykończeniowych, blatów oraz innych przedmiotów użytkowych i ozdobnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się od pewnego czasu płyty betonowe na ścianę będące świetną alternatywą dla innych technik wykończeniowych. Nowe mieszanki cementowe dają możliwość produkcji bardzo lekkich i cienkich płyt betonowych dekoracyjnych, które można z powodzeniem przyklejać do ścian z karton gipsu lub płyt OSB. Jedną z najczęściej wykorzystywanych do produkcji płyt betonowych technologii jest „glass fibre reinforced concrete” czyli GRC. Polega ona na zbrojeniu płyt betonowych włóknami szklanym. Dzięki temu płyta zachowuje swoją wytrzymałość przy ograniczonym ciężarze i grubości. Oprócz zbrojenia płyt włóknem szklanym stosuje się tzw. zbrojenie rozproszone przy użyciu cyrkonu. Wykonane w ten sposób płyty betonowe ścienne można swobodnie przecinać bez zwykłą piłą kątową bez obawy pęknięć lub kruszenia się. Płyty betonowe ścienne można barwić na dowolny kolor używając barwników i kruszyw naturalnych. Możliwość nadania dowolnego koloru pozwala na dostosowanie płyt nie tylko do stylu industrialnego lecz do każdego innego wybranego przez inwestora. Beton używany do produkcji płyt betonowych ma duże właściwości hydrofobowe wzmacniane dodatkowo impregnatami. Umożliwia to zastosowanie płyt betonowych dekoracyjnych w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności.

Odpowiednie impregnaty zastosowane na płyty pozwalają stosować je jako okładziny na kominkach. Płyty betonowe dekoracyjne produkowane są w wielu różnych wielkościach oraz kształtach heksagonalnych oraz prostokątnych. Bardzo ważną zaletą płyt betonowych dekoracyjnych jest łatwość montażu. Odbywa on się szybko przy użyciu kleju lub rozwiązań systemowych ograniczających emisję pyłów i zabrudzeń. Odwiedzając strony internetowe producentów płyt betonowych dekoracyjnych można zapoznać się z pełną ofertą zawierającą dokładny opis produktów.