You are currently viewing Panele podłogowe do domu

Panele podłogowe do domu

 

Jednymi z ważniejszych elementów w domu są panele podłogowe. Ich wybór zwykle jest dokonywany podczas remontu, chociaż są również osoby, które decydują się tylko na wymianę podłogi w określonym czasie. Jeśli nie planujemy dekorowania domu dywanami, panele będą stanowić istotną część dekoracji, dlatego też warto dobrze przemyśleć ich wybór. Więcej o tym w tekście poniżej.

Rodzaje paneli podłogowych

weninger panele podłogoweWybór paneli podłogowych jest bardzo istotny. To, jak wygląda całe wnętrze, jaki jest jego styl, zależy w dużej mierze właśnie od paneli podłogowych. W końcu zajmują one w domu dość dużo przestrzeń. Planując pokrycie podłogi, musimy rozważyć kilka istotnych kwestii. To, jakie rozwiązanie wybierzemy, może zależeć od naszych finansów i upodobań. Na rynku znajdziemy ogrom paneli drewnianych, kafelków czy paneli laminowanych. Tylko od nas zależy, na co się zdecydujemy. Panele zwykle znajdują się w salonach, sypialniach czy biurach. Kafelki natomiast odnajdziemy w łazienkach i kuchni. Czasem w kuchni stosuje się panele drewniane, jednak to rozwiązanie nie jest polecane, gdyż kafelki są dużo bardziej odporne na zabrudzenia (a raczej łatwiejsze w czyszczeniu) i nie puchną w połączeniu z wodą. Istnieją jednak firmy produkujące panele nadające się do kuchni. Jeśli chodzi o firmę Weninger panele podłogowe produkują oni na tyle trwałe, że świetnie sprawdzą się one w kuchni czy nawet w łazience.

Jak widzimy, wybór paneli do domu należy dobrze przemyśleć. Jeśli zdecydujemy się już na typ podłogi (kafelki, panele), trzeba podjąć decyzję co do rodzaju desek. Istnieją panele podłogowe drewniane, które pozyskuje się z dębu czy z sosny. Typ paneli wiąże się oczywiście z trwałością podłogi lecz także z jej kolorem, który może być dość ciemny lub niemal biały.