You are currently viewing Oświetliłem dom od zewnątrz taśmami led

Oświetliłem dom od zewnątrz taśmami led

Kiedy skończyło się lato i przyszła jesień to na dworze zaczęło się coraz szybciej ściemniać. Bardzo nie lubię tej pory roku, kiedy tak wcześnie na dworze robi się ciemno. Postanowiłem zrobić coś, dzięki czemu będę miał jaśniej wokół domu. Mamy niby jakąś tam lampkę, która oświetla dojście pod drzwi naszego domu. Nie jest to jednak tyle światła ile bym chciał. A światło jest potrzebne chociażby po to, żeby bezpiecznie pochodzić wieczorem po podwórku.

Zamontowałem zewnętrzną taśmę ledową

taśmy led na zewnątrzDługo zastanawiałem się nad rozwiązaniem mojego kłopotu z długo ciemnymi wieczorami. Na początku myślałem, żeby postawić lampy podobne do pochodni. Nie było by to jednak oświetleniem domu, a chciałem właśnie oświetlić sam dom. Najbardziej marzyło mi się, żeby światło od domu oświetlało całe podwórko. Potem przypomniałem sobie, że w salonie wnękę telewizora oświetliłem taśmami led. Do małej wnęki wykorzystałem niewielką taśmę o małej szerokości. Pomyślałem, że taką taśmę można by zamontować na domu, co od razu oświetliłoby go dookoła. To rozwiązywałoby też problem z dostarczeniem do lampek energii elektrycznej bo przecież prąd wziąłbym z pierwszego gniazdka w domu. Kupiłem specjalne taśmy led na zewnątrz w odpowiednich ilościach oczywiście. Muszę przyznać, że za pięćdziesiąt metrów takiej taśmy przyszło mi nieźle zapłacić, ale nie oszczędzałem wcale jakości. Taśma ledowa na zewnątrz kosztuje znacznie więcej niż do wewnątrz, ale jest to przecież oczywiste, że musi wytrzymać wszystkie warunki atmosferyczne. Taka taśma działa tak samo jak te do domu. Kolory zmieniamy za pomocą pilota. Mamy do wyboru praktycznie wszystkie dostępne kolory. Wystarczy jedynie dotknąć palcem pilota w odpowiednim miejscu, żeby cała taśma zmieniła kolor. Muszę przyznać, że efekt mojej pracy przeszedł najśmielsze oczekiwania. Dom jest pięknie oświetlony a cały plac wokół domu stał się o wiele jaśniejszy.

Z przyjemnością patrzę jak przejeżdżające obok mojego domu samochody zwalniają, a kierowcy podziwiają moją iluminację. Światło z tych taśm zewnętrznych jest naprawdę imponujące. A ja codziennie mogę sobie zmieniać kolory, na które mój dom i podwórko świeci. Wieczorami efekt jest istnie piorunujący. Trochę musiałem zainwestować w moją artystyczną wizję, ale opłaciło się bez dwóch zdań.