You are currently viewing Oferta olejków konopnych

Oferta olejków konopnych

Olejki konopne w ostatnim czasie zyskały na popularności. Zainteresowanie nimi stale wzrasta, w związku z czym rośnie również podaż preparatów. Zanim jednak po nie sięgniemy, powinniśmy dowiedzieć się o nich nieco więcej. Przede wszystkim istotne jest, z czego pozyskujemy takie olejki. Otóż produkowane są one z konopi siewnych lub indyjskich.

Czy warto inwestować w olejki konopne?

konopne olejki sklepTłoczone są one na zimno z nasion. Ich właściwości lecznicze wynikają z obecności grupy związków aktywnych, która określana jest jako CBD. Kanabidiole wykazują szereg działań leczniczych, jednak najbardziej znane są z efektu przeciwzapalnego, a także przeciwbólowego. Badania naukowe potwierdzają jednak, że olejki konopne mogą wykazywać również działanie przeciwnowotworowe. Jeśli chodzi o ofertę olejków konopnych to jest ona naprawdę szeroka. Możemy wybierać nie tylko wśród różnych producentów, a także pojemności, ale również stężeń. Niskie stężenia związków aktywnych polecane są osobom borykającym się z bezsennością, czy też przewlekłym stresem, natomiast wyższe stężenia polecane są przy nowotworach, chorobach neurologicznych, czy też w przypadku chorób skóry. Jeśli chodzi o konopne olejki sklep internetowy posiada znacznie szerszy asortyment i niższe ceny, niż sklep stacjonarny. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli zdecydujemy się na zakup takiego preparatu. Istotne jest również, aby zwrócić uwagę na opakowanie preparatu.

Olejki powinny być tłoczone do buteleczek szklanych z nieprzezroczystego, ciemnego szkła. Dzięki temu nie zachodzą procesy utleniania w takim olejku, więc możemy mieć pewność, że olejek nie zepsuje się zbyt szybko, a także będzie nam naprawdę długo służył. Myślę, że jeśli zmagamy się z różnego rodzaju problemami natury bólowej, olejki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.