You are currently viewing Odżywcza pasta sezamowa

Odżywcza pasta sezamowa

W ostatnich latach wśród popularnych trendów zagościło także zdrowe odżywianie. Szybko można się przekonać, że odpowiednio zbilansowana dieta wpływa korzystnie na samopoczucie i kształtowanie sylwetki. Wysokowartościowe produkty można już bez problemu nabyć w wielu sklepach.

Sporo możliwości na wykorzystanie pasty sezamowej

tahiniW codziennym menu mogą pojawić się takie produkty, które będą się wyróżniały wysoką wartością odżywczą. Jedną z interesujących propozycji żywieniowych jest tahini. Jest to pasta wykonana z prażonego lub niełuskanego sezamu, która zawiera korzystne tłuszcze oraz bardzo dużo wapnia. Przyjemny smak sezamu rewelacyjnie komponuje się z innymi składnikami, co pozwala na eksperymentowanie w kuchni. Smaczna pasta sezamowa najczęściej stosowana jest na kanapki, ale bywa też wyzwaniem dla miłośników gotowania. taką pastę można np. dodać do zup, różnego rodzaju sosów, kasz i ryżu. W taki sposób powstają niebanalne dania, które od razu urozmaicają codzienną dietę. Rewelacyjnym pomysłem jest także włączenie masła sezamowego do rozmaitych deserów, ciast i ciasteczek. Smakołyki z akcentem sezamu zyskują na niepowtarzalnym smaku, pięknie pachną i zachęcają do kolejnych wariacji kulinarnych. Tahini może być także dodatkiem do koktajli, co sprawdza się doskonale podczas przygotowywania napojów bogatych w witaminy i minerały. Jak widać, inspiracji na dania z masłem sezamowych jest bardzo dużo – wystarczy wybrać te, które będą pasowały do indywidualnych upodobań smakowych.

Smaczne i zdrowe produkty powinny się znaleźć w każdym domu. Tym bardziej, że dostępność takich artykułów jest coraz większa. Oferowane są nie tylko w sklepach specjalistycznych, ale także w działach ze zdrową żywnością, w marketach oraz w sklepach osiedlowych.