You are currently viewing Odmiana wielokrotnie udoskonalana

Odmiana wielokrotnie udoskonalana

Jedną z częstszych zakupowanych nasion konopi, są te, które są wyjątkowo oryginalne i niepowtarzalne. Nie są nimi jednak nasiona, które występują naturalnie. Jeśli konopie są ulepszane laboratoryjnie, a ich nasiona są niepowtarzalną mieszanką właściwości niektórych odmian, to można liczyć się z zachwycającymi zaletami takich nasion zarówno dla kolekcjonerów, jak i hodowców w niektórych krajach.

Jakie nasiona konopi warto zebrać?

nasiona hazeKupując nasiona do własnej kolekcji, warto sięgnąć również po podstawowe odmiany, które zapewnią penie kolekcji. Dlatego dobrym pomysłem jest zakup eksponatu, jakim są nasiona haze. Jest to baza do większości hybryd wśród nasion konopi. Występuje ona również w wielu odmianach. Jej właściwości są bardzo znane i często wykorzystywane w celach rekreacyjnych. Choć stosowanie takiego środka w celach leczniczych nie jest popularne, to jest wyjątkowo skuteczny przy stanach lękowych oraz depresji. Co zaś tyczy się maskowania bólu, to poradzi sobie z jego łagodną odmianą, nie jest jednym najlepszym sposobem na radzenie sobie z chronicznym bólem. Na plony oryginalnej odmiany czeka się dość długo. Dlatego poddaje się nasiona wielu hybrydom i zmianom genetycznego zapisu, by ulepszyć ją, chociażby w takim stopniu. Takie nasiona powinny znaleźć się w każdym zbiorze ze względu na szerokie zastosowanie i długą historię istnienia. Dlatego każdy kolekcjoner, nie tylko powinien mieć ją w swoim zbiorze, ale również wiedzieć jakim odmianom podlega i w jakich hybrydach występuje.

Każdy kolekcjoner musi mieć nie tylko konkretny zbiór eksponatów, ale przede wszystkim znać ich historie i mieć wiedzę na temat wielu ich zależności i właściwości. Jeśli chce się mieć imponujący zbiór, trzeba mieć konkretną wiedzę na jej temat i nie tylko umieć z niej korzystać, ale również wiedzieć, jak się z nimi obywać w konkretnej sytuacji.