You are currently viewing Odbojnice w magazynie

Odbojnice w magazynie

Każda duża firma ma swój magazyn, w którym przetrzymuje zapasy towarów. Każdego dnia przyjeżdżają dostawy, a pracownicy muszą ją rozładować i przetransportować na właściwe miejsce. Przy takich zadania, nie trudno o wypadek, uszkodzenie mienia. 

Jakie odbojnice występują w magazynach? 

odbojnice magazynoweKażdy magazyn jest inny i wymaga indywidualnych rozwiązań chroniących mienie właściciela. Najczęściej w takich miejscach są stosowane odbojnice magazynowe, które dzielą się na narożne, słupowe, liniowe, wózkowe, rampowe, drzwiowe, czy wiszące. Każdy z nich wymaga nieco innego sposobu montażu, gdyż mogą być wykonane z odmiennych materiałów. Odbojnice montowane na podłogach są wykonane ze stali, lub aluminium i są przytwierdzane do podłoża specjalnymi kotwami, lub następuje ich zabetonowanie. W magazynach, gdzie pracownicy przemieszczają się na wózkach widłowych, jest duże ryzyko powstania uszkodzeń elewacji, czy urządzeń i regałów znajdujących się blisko wytyczonej drogi. Z tego względu są montowane odbojnice słupowe, liniowe, wózkowe i regałowe, które świetnie osłaniają miejsca narażone na uszkodzenia. W magazynach spotkamy także odbojnice gumowe, które znajdują się pod podłodze w celu osłonięcia kabli biegnących w poprzek drogi wyznaczonej dla pracowników. Odbojnice wiszące znajdziemy w magazynach, do których wjeżdżają tiry, które mogą uszkodzić instalacje znajdujące się pod sufitem, lub w halach transportowych, gdzie każdego dnia wjeżdżają różne pojazdy. W każdym magazynie znajdziemy sporo różnych odbojnic, ale będą pełnić tą samą rolę. 

Ceny odbojnic magazynowych zależą od ich rodzaju i materiału z jakiego są wykonane. Te najbardziej wytrzymałe i przeznaczone do zadań specjalnych i dużych obciążeń, mają najwyższą cenę i mogą kosztować nawet po kilkaset złotych za sztukę.