You are currently viewing Nowoczesne projekty domów z wizualizacją

Nowoczesne projekty domów z wizualizacją

Każdą budowę domu rozpoczyna się najpierw od odpowiedniego projektu. Taki projekt jest wybierany przez potencjalnego klienta, który na podstawie rysunków musi stwierdzić, czy wybrana inwestycja będzie mu odpowiadać czy też nie. Liczy się tutaj zarówno wnętrze domu jak i wygląd zewnętrznej elewacji. Wnętrze bierze się zazwyczaj pod uwagę pod względem funkcjonalnym, natomiast elewację pod względem estetycznym.

Szczegółowe zwizualizowanie architektoniczne ułatwia dokonanie wyboru inwestycji

szczegółowa wizualizacja architektonicznaOczywiście biorąc pod uwagę punkt widzenia inwestora oczekuje on jasnego i przejrzystego projektu. Szczegółowy projekt budynku zawiera wiele detali na jednym rysunku, takich jak wymiary poszczególnych pomieszczeń, przekroje ścian czy też szerokości kanałów wentylacyjnych. Jest to oczy wiście bardzo potrzebne, jednak dla zwykłego inwestora stanowi raczej ciąg niezrozumiałych znaczków. Dlatego też inwestorom przedstawia się nieco bardziej przyjazne okrojone wersje projektów, gdzie nie ma wszystkich wymiarów, ani też opisanych detali. Coraz częściej gotowe projekty są uzupełniane takimi dodatkowymi elementami jak szczegółowa wizualizacja architektoniczna danego budynku. Dzięki zastosowaniu komputerów i programów komputerowych, dzisiaj można już taką wizualizację wykonać bez problemu. Komputer może nam wygenerować zdjęcia jak będzie wyglądało wnętrze danego budynku, a także jak będzie się prezentowała zewnętrzna elewacja. Odpowiednie przedstawienie inwestycji w tej właśnie formie dużo lepiej wpływa na wyobraźnie inwestora niż skomplikowane plany budynku. Oczywiście taka wizualizacja to tylko pogląd wymyślony przez autora. Tak jak rozkład pomieszczeń na takiej wizualizacji i ich kształt będą się jak najbardziej zgadzały, tak już zewnętrzna elewacja to tylko jedna z opcji, która może ulec zmianie podczas realizacji inwestycji.

W katalogach popularnych firm projektowych znajdziemy całą masę projektów przedstawionych w omawiany tutaj prosty sposób. Na poszczególnych kartach katalogu znajdziemy piękne wizualizację budynków, które prezentują się okazale. Są one przedstawione także na tle jakiejś wyimaginowanej działki, która komponuje się dobrze z elewacją. Na podstawie takich katalogów dokonuje się wyboru danego budynku

, a projekt otrzymuje się dopiero po zapłacie.