You are currently viewing Niezawodny sposób na ocieplenie domu

Niezawodny sposób na ocieplenie domu

Jedną z najczęściej stosowanych obecnie materiałów do ocieplania budynków jest pianka PUR. Zapewnia stabilność energetyczną na wiele lat, chroni nas nie tylko przed temperaturami, ale także przed hałasem, już 10 cm redukuje dźwięki o około 55 decybeli. Poliuretan składa się m.in. z izocyjanianu i poliolu, to bardzo istotne surowce, które można otrzymać w procesie przetwarzania surowej ropy naftowej. 

Zalety ocieplania pianką PUR

fachowe ocieplenie piankąOcieplenie budynku to podstawa odpowiedniej termoizolacji, nieocieplenie poddasza może przynieść straty w postaci ubytku ciepła nawet do 30%. Pianka poliuretanowa ma cały szereg zalet, które sprawiają, że idealnie się do tego nadaje. Jej porowata struktura zapewnia bardzo dobrą przyczepność do powierzchni. Obróbka jest stosunkowo krótka, a po utwardzeniu materiał zachowuje wszystkie swoje właściwości. Pianka PUR jest odporna na grzyby i pleśnie, a także skrajne temperatury. Niewątpliwie jej największym atutem jest izolacja cieplna. W polskim budownictwie fachowe ocieplenie pianką jest szybkie, wydajne i ekonomiczne, warto zatem zlecić to zadanie specjalistom. Ocieplanie stropu i dachu pianką doświadczonym pracownikom zajmuje niewiele czasu. Rozpylają oni piankę pistoletem natryskowym, rozproszony materiał zwiększa swoją objętość stukrotnie. Nałożenie pianki musi odbywać się przy użyciu w masce tlenowej i odzieży ochronnej. Wykwalifikowana firma, zanim przystąpi do ocieplania, powinna zadbać o odpowiednią wilgoć drewna (nie może przekroczyć 12%) oraz szczelne pokrycie poddasza. Wszelkie elementy okien należy zabezpieczyć, ponieważ piankę trudno usunąć po jej usieciowieniu. Decydując się na izolację natryskową z pianki PUR, warto zastanowić się nad zatrudnieniem firmy, która dba o dokładność, jest zaangażowana i doświadczona w różnych, nawet wymagających, zleceniach. Specjaliści doradzą jaki rodzaj pianki wybrać, jak grubą warstwę nałożyć oraz pomogą wyliczyć zapotrzebowanie na materiał.

Izolacja pianką to świetny pomysł, ponieważ sprawdzi się zimą i latem, będzie izolowała chłodniejsze powietrze w budynku latem i chroniła przed utratą ciepła zimą. Dodatkowo użycie pianki jest bezpieczne dla zdrowia, nie emituje ona żadnych zapachów czy szkodliwych substancji. Nie trzeba się obawiać, pianka jest materiałem wytrzymałym, dlatego nie straci swoich wartości nawet po latach użytkowania.