You are currently viewing Niewątpliwie zalety tlenoterapii hiperbarycznej

Niewątpliwie zalety tlenoterapii hiperbarycznej

Ostra niewydolność oddechowa jest stanem, który potencjalnie może zagrażać zdrowiu i życiu. Pacjenci cierpiący z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego oraz krwionośnego powinni korzystać z nowoczesnych form rehabilitacji. Niedotlenienie organizmu prowadzi niechybnie do uszkodzenia wielu ważnych narządów, w tym też mózgu. Prowadzi do zaburzenia rytmu serca oraz do obumierania komórek.

We Wrocławiu można skorzystać z tlenoterapii hiperbarycznej

tlenoterapia hiperbaryczna na terenie wrocławiaWielu pacjentów cierpi z powodu przewlekłej niewydolności oddechowej. Trudno się temu dziwić, bowiem choroby serca oraz choroby metaboliczne takie jak chociażby cukrzyca są dosyć powszechnym zjawiskiem, jakie trapi nasza cywilizację. Cukrzyca w zaawansowanym stadium prowadzi do uszkodzenia komórek ciała oraz do znacznego niedotlenienia. Powszechnym zjawiskiem jest tak zwana stopa cukrzycowa oraz problemy ze wzrokiem. Tymczasem liczne badania naukowe dowiodły jednoznacznie, że tlenoterapia w znaczącym stopniu wspomaga leczenie najciężej chorych pacjentów. Tlen podawany jest choremu w dużym stężeniu, dzięki czemu terapia okazuje się niezwykle skuteczna już po kilku zabiegach. Nie powoduje przy tym działań niepożądanych, co też stanowi jej dodatkową zaletę. Nowoczesna i w pełni bezpieczna tlenoterapia hiperbaryczna na terenie Wrocławia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Sesje terapeutyczne odbywają się w specjalnych komorach, w których panuje podwyższone ciśnienie atmosferyczne. W takich warunkach znacząco wzrasta przyswajalność tlenu, nawet w przypadku osób z upośledzonym układem krążeniowo-oddechowym. Tlen dostaje się do każdej komórki ciała i wspomaga procesy naprawcze. Komórki szybciej się namnażają, a różne narządy poprawiają swoje funkcjonowanie. Tlenoterapia prowadzona za pomocą komór hiperbarycznech znajduje coraz większe zastosowanie. Pacjenci z Wrocławia są zadowoleni z efektów leczenia.

Wrocław jest jednym z pierwszych miast, w którym od niedawna można skorzystać z nowoczesnej tlenoterapii. Wszystko odbywa się w specjalnych komorach, w których panują specyficzne warunki. Podczas zabiegu trwającego około godziny pacjenci są albo w pozycji stojącej albo lezącej. Warto podkreślić, że tlenoterapia sama w sobie nie powoduje żadnych objawów ubocznych, a przy tym jest wyjątkowo skuteczna.