You are currently viewing Napędy do bram wjazdowych i garażowych

Napędy do bram wjazdowych i garażowych

Niezależnie od tego, jaką bramę do garażu czy też wjazdową posiadamy, częste korzystanie z niej po jakimś czasie zaczyna być dla nasz czynnością nużącą i uciążliwą szczególnie wtedy, gdy często korzystamy z auta. Przymus ciągłego otwierania bramy na posesję, a później tej do garażu jest męczący. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się zainstalować do nich automatykę. 

Kiedy montować automatykę?

automatyka do bram w dolnośląskimGdy korzystamy rzadko z samochodu wówczas to, jaką bramę posiadamy czy to do garażu, czy tę wjazdową nie robi nam większej różnicy, jednak większość z nas codziennie korzysta z auta w celu dojazdu i powrotu nim z pracy, czy też wyjeżdżając codziennie po zakupy. Wtedy ręczne otwieranie i zamykanie obu bram potrafi po prostu człowieka zmęczyć, nierzadko także fizycznie. Te i inne problemy związane z bramą rozwiąże automatyka do bram W dolnośląskim istnieją sklepy w których bez problemu zakupimy taki napęd i do bramy wjazdowej i do tej garażowej. Po zamontowaniu automatyki obie bramy będziemy otwierać przy pomocy pilotów, zdalnie i bez konieczności wychodzenia z auta, co jest niezwykle pomocne zarówno na co dzień, jak i w okresie zimowym oraz letnim gdzie jak wiemy temperatury potrafią być skrajnie niskie lub wysokie, a musząc wyjść wówczas z domu ostatnie o czym myślimy to opuszczenie klimatyzowanego wnętrza samochodu. Kolejną istotną zaletą, jaką daje nam napęd to zwiększone bezpieczeństwo w trakcie korzystania z bram. Napędy bowiem posiadają wmontowane specjalne czujniki dbające o to, aby brama podczas gdy przez nią przejeżdżamy samoczynnie nie zaczęła się zamykać, a taka sytuacja może być szczególnie niebezpieczna dla nas w przypadku bram wjazdowych przesuwnych, czy segmentowych garażowych. Zainstalowanie automatyki jest zatem bardzo opłacalną inwestycją, która zarówno zwiększy nasz komfort korzystania codziennego z bram, jak i zwiększy nasze bezpieczeństwo.

Choć sytuacje, w których bramy zaczynają się zamykać samoczynnie należą do bardzo rzadkich zjawisk, to jednak się pojawiają i z pewnością nikt z nas nie chciałby się znaleźć właśnie w tego typu sytuacji. Automatyka zadba o to, aby do nich nigdy nie doszło, ale to też nie wszystko. Oprócz bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bramy dzięki temu, że są one otwierane na pilota, a nie ręcznie zwiększy to także bezpieczeństwo całej naszej posesji.