You are currently viewing Najlepsze ubezpieczenia grupowe z Gdańska

Najlepsze ubezpieczenia grupowe z Gdańska

Niemalże każdy kto, zaczynał pracę w jakiejś firmie był pytany o to, czy chce przystąpić do grupowego ubezpieczenia. Część osób bez zastanowienia rezygnowała, mimo tego, że nawet nie wiedzieli, o co tak naprawdę chodzi. Wiele osób myśli, że skoro i tak pracodawca pobiera składki na ubezpieczenie w ZUS-ie, to żadna dodatkowa ochrona nie jest już nam potrzebna. Okazuje się jednak, że warto mieć takie dodatkowe ubezpieczenie. Oferowane jest ono przez bardzo wiele firm ubezpieczeniowych i z pewnością warto się dowiedzieć czegoś więcej. Dopiero wtedy powinno się podjąć decyzję o tym, czy tego potrzebujemy.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach grupowych?

ubezpieczenie grupowe z gdańskaBardzo wiele osób już przekonało się osobiście o tym, jak ważne jest to, aby posiadać dodatkowe ubezpieczenie. Są bardzo różne rodzaje polis, a pracodawca może nam zaproponować ubezpieczenie grupowe z Gdańska. Osoby zatrudnione w danej firmie mogą przystąpić do niego na odgórnie określonych warunkach. Składka ubezpieczenia grupowego jest taka sama dla wszystkich pracowników i nie zależy ani od wieku, ani stażu pracy w danej firmie. Takie ubezpieczenie przeznaczone jest tylko dla osób pracujących. Zazwyczaj składki nie są to zbyt wysokie, więc nawet nie będziemy tego odczuwać podczas wypłaty. Grupowe ubezpieczenie gwarantuje przede wszystkim wypłatę świadczenia w przypadku naturalnego zgonu pracownika, śmierci ubezpieczonego w wyniki nieszczęśliwego wypadku oraz uszczerbku na zdrowiu w wyniku takiego wypadku. Zakres ubezpieczenia może być poszerzony o dodatkowe warianty. Coraz częściej znajduje się tam także wypłata świadczenia za pobyt w szpitalu, leczenie w przypadku ciężkiej choroby lub też zdarzenia szczęśliwego, jak na przykład narodziny dziecka. Często do ubezpieczeń dodawane są również specjalne pakiety, które mają pomóc wrócić do zdrowia. Wyróżnić tu możemy pakiety medyczne, apteczne i usługi asystenta.

Faktem jest to, że o zdrowie trzeba dbać, jednak losowych wypadków czasem nie mamy szansy uniknąć. Z pewnością dlatego bardzo wiele osób decyduje się dodatkowe ubezpieczenie grupowe. Jeśli jesteśmy zatrudnieni w danej firmie, możemy od razu się na to zdecydować. Każdy pracodawca będzie chciał nam je zaproponować. Dzięki temu mamy dużą większa ochronę i świadomość tego, że w razie wypadku dostaniemy dodatkowe pieniądze, a te jak wiadomo, zawsze warto mieć.