You are currently viewing Najlepsze typy moskitier

Najlepsze typy moskitier

Uciążliwe komary potrafią nam zapewnić nieprzespaną noc. Jest to związane z wysokimi dźwiękami, które wydają zbliżając się do naszej twarzy. Na szczęście możemy dość skutecznie zaradzić tej sytuacji decydując się na montaż moskitier. Moskitiery okienne są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zabezpieczenie okien w domach przed komarami. W związku z tym warto jest przyjrzeć się dokładnie co możemy znaleźć na rynku.

Wybór sprawdzonych rodzajów moskitier

moskitiery okienne w zgierzuPrzede wszystkim najtańszym, ale niekoniecznie najlepszym rozwiązaniem jest zakup siatek, które mocujemy od zewnątrz w otworze okiennym Siatki tego typu mocowane są przede wszystkim za pomocą rzepów, a rzepy mocowane są w otworach przy pomocy specjalistycznego kleju. Niezależnie od wszystkiego warto jest przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na kwestię tego, że taka siatka jest rozwiązaniem mało wytrzymałym. Co innego z kolei możemy powiedzieć o popularnych moskitierach ramkowych. Ten rodzaj produktu zalicza się do bardzo trwałego rozwiązania. Warto jest przede wszystkim sprawdzić jego dostępność w wielu miejscach. Jeśli chodzi o moskitiery okienne w zgierzu bez większego problemu będziemy w stanie znaleźć sklepy oferujące sprzedaż tego rodzaju produktów. W związku z tym warto jest sprawdzić możliwość ich zakupu według określonego standardu. Oczywiście w tym celu niezbędne może okazać się dokładne dokonanie pomiarów otworu. Na tej podstawie bardzo łatwo uda nam się uzyskać najlepszy efekt związany z zabezpieczeniem mieszkania w ten sposób. Z całą pewnością koszt zakupu tego rodzaju udogodnienia wyniesie nas zapewne kilka tysięcy złotych, ale warto jest pamiętać, że jest to inwestycja długoterminowa. Jeżeli wybierzemy dobry model moskitiery będziemy mieli pewność, że wytrzyma ona nawet kilkanaście lat.

Dodatkowo kupując taką moskitierę od sprawdzonego sprzedawcy powinniśmy otrzymać określony rodzaj gwarancji. Czas trwania gwarancji wynosi zwykle około dwóch lat. Nie mniej jednak w wielu wypadkach możemy zażyczyć sobie jej przedłużenia. Bardzo często wiąże się to z dodatkową opłatą. Nie powinniśmy się jednak wystrzegać jej uiszczenia. Ponadto konieczne może być także skorzystanie z dobrych usług związanych z montażem. Na szczęście wiele sklepów oferuje je według atrakcyjnej stawki.