You are currently viewing Najlepsze kokony dla dzicka

Najlepsze kokony dla dzicka

 

Małe dzieci wymagają stuprocentowej uwagi jak również zabezpieczenie podstawowych potrzeb. Maluchy muszą mieć zapewnione kilka najważniejszych produktów, z których korzystaj każdego dnia. Mowa tu jest, przede wszystkim o łóżeczku.

Jak wyglądają popularne kokony?

kokon dla chłopcaNoworodki i niemowlęta większość swojego czasu, do około czwartego – piątego miesiąca życia, spędzają w pozycji leżącej w łóżeczku. Z tego względu musi to być bezpieczne i wygodne miejsce. Na liście wyprawkowej dla malucha, nie brakuje wyposażenia łóżeczka, na które się składa odpowiednio twardy materac, komplet pościeli, ochraniacze na szczebelki czy też kokon dla chłopca lub dziewczynki. Co prawda kokony, czyli gniazdka nie są obowiązkowym elementem wyprawki, ale już w pierwszych dniach życia malucha, okazuje się, że są bardzo przydatne. Kokon jest rodzajem niewielkiego materacyka w kształcie owalnym, gdzie brzegi są podwyższone, tworząc swoisty ponton. To idealne miejsce dla maluchów od urodzenia aż do momentu, kiedy nie zaczną samodzielnie siadać czy raczkować. W takim kokonie można malucha bez obaw położyć w łóżeczku ze szczebelkami jako miękkie  miejsce do spania, na łóżku rodziców czy też na podłodze. Jeżeli chodzi o samo wykonanie gniazdka, to przeważnie jest ono zrobione z miękkiej bawełny, która pozwala skórze oddychać, bambusa wykazującego właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, a także tkaniny minky, która jako jedyna jest dwustronna.  Pod względem fasonu, to znajdziemy na rynku ich mnóstwo dla obu płci.

Małe dzieci lubią mieć ciepło i ciasto, dlatego też tak dobrze się czy w kokonach. Mogą one służyć jako miejsce do spania, odpoczynku czy nawet zabawy. Ze względu na niewielki rozmiar, kokon można bez problemu wsadzić  do gondoli czy do każdego łóżeczka.