You are currently viewing Najciekawsze atrakcje turystyczne w Kudowie

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Kudowie

Jeżeli, lubisz wspinaczkę górską, jazdę na nartach, zwiedzanie ciekawych atrakcji turystycznych, Kudowa Zdrój będzie idealnym miejscem dla ciebie. Jest to miasteczko położone w województwie dolnośląskim, na paśmie górskim Sudety. Graniczy również z Parkiem Narodowym Gór Stołowych. Jest to miejsce, które dzięki dziesiątką atrakcji turystycznych przyciąga do siebie tysiące ludzi każdego roku. Właściwości lecznicze wód miejscowych znane są już od początku XVII w., posiadają one wiele właściwości leczniczych.

Co najlepiej zwiedzić w Kudowie Zdrój?

ciekawe atrakcje turystyczne w kudowie zdrójPierwszą atrakcją, o której należy wspomnieć jest pijalnia wód mineralnych, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Schorzenia jakie można leczyć za pomocą tutejszych wód jest bardzo wiele. Przyjeżdżają do nich ludzie, którzy mają ciężki i trudny oddech, męczy ich kaszel z flegmą, ociężałości w piersiach, mają zatkane gruczoły kiszkowe i kanałki mleczne czy katar i łamanie w członkach. Dla wielu turystów, ciekawe atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój to trasy i stoki narciarskie, których tutaj nie brakuje. Każdy miłośnik narciarskich emocji, a szczególnie ci, którzy swoją sportową karierę dopiero zaczynają, powinni odwiedzić Dolinę Sportów Zimowych “Pod Świnim Grzbietem”. Oświetlone nocą trasy i stoki narciarskie nie pozwalają się nie oddać zimowemu szaleństwu. Świetną atrakcją, i to nie tylko dla dzieci jest zjazd ze stoku na śnieżnych pontonach, tak zwany snowtubing. Jeżeli już kiedyś mieliśmy styczność ze sportami zimowymi i oczekujemy nieco wyższych standardów, musimy zajrzeć do pobliskiego Zieleńca. Funkcjonuje tam ponad dwadzieścia wyciągów i trzydzieści tras narciarskiego. Swoim klimatem przypomina Alpy, a przez wielu użytkowników nazywany jest narciarskim kurortem. 

 

Niepowtarzalną zaletą Ski Arena Zieleniec, są dziesiątki wyciągów narciarskich, dzięki którym można przejechać cały kurort bez zdejmowania nart. Jest to ośrodek przystosowany do użytku przez początkujących, którzy dopiero mają zamiar stawiać swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak i przez wieloletnich zaawansowanych fanatyków sportów zimowych. Jest to tylko jedna z wielu atrakcji Kudowy Zdrój, którymi raczy każdego roku turystów z całego Świata. Przed przyjazdem do tego miasteczka warto jest rozpisać sobie dokładny plan zwiedzania, ponieważ przy tak duże ilości atrakcji turystycznych można dostać zawrotu głowy.