You are currently viewing Musiałem dokonać pomiarów elektrycznych

Musiałem dokonać pomiarów elektrycznych

 

Prowadzę własną firmę. Zatrudniam kilkanaście osób, które codziennie pracują po osiem godzin przy komputerach. Do ich dyspozycji w biurze znajduje się również aneks kuchenny z lodówką, mikrofalą i czajnikiem elektrycznym. Pewnego dnia przeglądając umowę kupna lokalu wraz z całą dokumentacją zauważyłem, że od ponad 10 lat w tym lokalu nie zrobiono bardzo ważnej rzeczy.

Poszukiwania eksperta od pomiarów elektrycznych

pomiary elektryczneMianowicie nikt nie zainteresował się przez tak długi czas aby zrobić wymagane dla pomieszczeń publicznych czy też biurowych pomiary elektryczne. Takie pomiary są bardzo ważne, a najważniejsze jest to, aby robić je regularnie, najlepiej co kilka lat również w budynkach mieszkalnych. Dzięki takiemu sprawdzeniu za pomocą specjalistycznego urządzenia dowiadujemy się w jakiej kondycji jest instalacja elektryczna w danym budynku czy biurze. Niesprawne zabezpieczenia mogą spowodować, że napięcie elektryczne nie zostanie odcięte, lub zostanie wyłączone zbyt późno i ktoś może nawet stracić przez to życie. Nie tracąc czasu zadzwoniłem do zaufanego elektryka, który również posiada uprawnienia i sprzęt do wykonywania pomiarów elektrycznych. Umówiliśmy się na jak najszybszy termin. Nie chciałem ryzykować zdrowiem moich pracowników oraz ewentualnymi karami gdyby przypadkiem wpadła kontrola BHP. Na szczęście znajomy fachowiec mógł zrobić pomiary praktycznie z dnia na dzień.

O umówionej godzinie elektryk wziął się do pracy. Podziękowałem mu, że może to zrobić poza godzinami pracy firmy. Podczas pomiarów bowiem, bardzo często prąd jest wyłączany, właśnie tak sprawdza się, czy bezpieczniki reagują prawidłowo. Po kilku godzinach dowiedziałem się, że z siecią elektryczną jest wszystko w porządku. Za kilka dni dostanę na maila całą dokumentację pomiarową.