You are currently viewing Motyle z metalu na ścianę

Motyle z metalu na ścianę

 

Metalowe dekoracje już na stałe zagościły w wielu domach. Nic dziwnego, wyglądają ekskluzywnie i stylowo, o ile oczywiście są dopasowane do wystroju wnętrza. Bardzo ciekawym dodatkiem są motyle wykonane z metalu, które za pomocą specjalnych naklejek możemy przymocować do ściany.

Z czego dokładnie są wykonane dekoracyjne motyle

metalowe motyleDo tworzenia metalowych dekoracji używa się tak naprawdę wielu gatunków metali. Do cienkich form, jakimi są na przykład metalowe motyle najczęściej stosuje się aluminium. Jest to bowiem materiał dość łatwy w obróbce, a sprasowany na cienką blachę giętki, dzięki czemu łatwo nadać mu kształt. Motyle wykonuje się czasami również ze stali, szczególnie nierdzewnej. Ten metal również jest łatwo obrabialny, a bardziej wytrzymały od aluminium. Malowane w przeróżne kolory motyle najczęściej są produkowane właśnie z tych dwóch metali. Farba bowiem łatwo do nich przylega i nie odpryskuje. W ofercie sklepów z dekoracjami znaleźć możemy również motyle mosiężne, te jednak pozostawia się w naturalnym kolorze, są wystarczająco efektowne i sprawdzą się w bardziej klasycznie wystrojonych wnętrzach, gdzie mnogość kolorów nie jest szczególnie wskazana. Oprócz motyli znaleźć można również wiele innych metalowych dekoracji w kształcie zwierząt, jednak to właśnie one są głównie przeznaczone do umocowania na ścianie. Dają trójwymiarowy efekt i sprawiają wrażenie jakby usiadł nam na ścianie prawdziwy motyl. Inne zwierzęta z metalu występują najczęściej w postaci figurek.

Metalowe dekoracje sprawdzą się w niemalże każdym wnętrzu. Niezależnie od tego czy preferujemy styl skandynawski, loft, glamour, retro, czy inne, z pewnością coś będziemy w stanie dopasować. Ozdoby z metalu wyglądają zdecydowanie bardziej elegancki niż te wykonane z tworzyw sztucznych.