You are currently viewing Miękkie pieluszki aio

Miękkie pieluszki aio

Ciąża trwa tylko dziewięć miesięcy, w czasie których każda mam musi się przygotować na przyjście na świat malucha. Zwłaszcza ostatnie miesiące są pracowite dla przyszłej mamy, ponieważ musi ona skompletować nie tylko wyprawkę dla siebie do szpitala, ale także dla malucha. Też na tym etapie podejmuje ona decyzję co do sposobu karmienia i przewijania dziecka.

Czy pieluchy wielorazowe aio są praktyczne?

aio pieluszki dla niemowlątW obecnych czasach mamy mają znacznie więcej możliwości niż nasze mamy czy babcie. Przede wszystkim dlatego, że dostępność do różnorodnych produktów i akcesoriów dla dzieci jest znacznie większa. Na wyciągnięcie ręki mamy sklepy stacjonarne i internetowe z artykułami dla niemowląt, gdzie kupimy wszystko czego potrzebuje nasze dziecko. Wiele mam ze względu na wygodę, decyduje się na stosowanie jednorazowych pieluszek do przewijania, gdyż nie trzeba ich prać. Jednak nie pozwalają one oddychać skórze dziecka, przyczyniają się do powstawania odparzeń i zanieczyszczają środowisko. Jeżeli chcemy być eko, to najlepsze będą aio pieluszki dla niemowląt, które najtaniej kupimy w sklepach internetowych. Wbrew pozorom nie trzeba prać ich aż tak często, ponieważ są one wyposażone w wymienne wkłady chłonne, które utrzymują suchość nawet do sześciu – ośmiu godzin, czyli tak jak klasyczne jednorazowe. Wkłady stanowią miękkie pieluszki tetrowe, które wystarczy w odpowiednie miejsce w formowance. Przeważnie majki wystarczy prać raz na kilka dni lub w razie potrzeby, a jedynie wkłady systematycznie. Najważniejszą zaletą pieluszek aio jest to iż są ekologiczne, naturalne i pozwalają skórze oddychać. Z zewnątrz są wykonane z nieprzemakalnego materiału, natomiast wewnątrz znajduje się miękka włóknina bambusowa, która jest bardzo miękka i chłonna. W sprzedaży dostaniemy pieluszki w kilku rozmiarach przeznaczonych dla noworodków i niemowląt.

Z każdym rokiem przybywa mam, które decydują się na stosowanie wielorazowych pieluszek, ponieważ są one praktyczne i bezpieczne dla dziecka. Mają regulację w pasie na zatrzaski, idealnie przylegające gumeczki wokół nóżek, które minimalizują ryzyko wydostania się zanieczyszczeń na zewnątrz, a także chłonne wkłady wymienne. Cena takich pieluszek to około sześćdziesiąt – osiemdziesiąt złotych, ale będą one służyć maluchowi przez wiele miesięcy.