You are currently viewing Miękka pościel dziecięca

Miękka pościel dziecięca

Bez wątpienia łóżeczko dla dziecka jest jednym z podstawowych elementów wyprawki, które musi mieć każde dziecko. Liczy się nie tylko jego wygląd zewnętrzny, jakość czy materiał z jakiego jest wykonane, ale także jego wyposażenie.

Wybór najlepszej pościeli dla dziecka

pościel dziecięca haftowanaMaluchy w pierwszych miesiącach życia spędzają najwięcej czasu w swoim łóżeczku, ponieważ śpią nawet osiemnaście godzin na dobę. Powinno to być miejsce bezpieczne i przytulne, wyposażone w odpowiedni materac, ochraniacze na szczebelki i pościel. Są to najważniejsze elementy, które bezpośrednio wpływają na komfort dziecka. Pościel dla malucha możemy kupić w dowolnym sklepie z artykułami dla niemowląt, choć nie będą to wyjątkowe i unikalne modele, gdyż przeważnie są produkowane na masową skalę, zatem każdy maluch może ją mieć. Jeżeli zależy nam na oryginalnym wyposażeniu łóżeczka, to najlepsza będzie pościel dziecięca haftowana, która jest ręcznie wykonana. Takie modele znajdziemy w specjalnych sklepach handmade, które oferują wysokiej jakości pościel. Haftowania mogą być wykonane na materiale lub jako ciekawa falbanka. Tak na prawdę jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia hafciarki. Niektóre sklepy umożliwiają  nawet zamówienie pościeli dla malucha z indywidualnym haftem, na przykład w formie imienia, daty urodzenia czy innej istotnej dla rodziców informacji. Taka pościel będzie z pewnością wyjątkową ozdobą łóżeczka, gdyż jest starannie wykonana z wysokiej jakości tkanin. Haftowana pościel jest nico droższa od zwykłej, ale to zrozumiałe.

Z uwagi na delikatne hafty na pościeli, nie zaleca jest jej pranie w wysokich temperaturach i wirowania na wysokich obrotach. Ponadto jest ona tak samo praktyczna i miękka w dotyku jak pozostałe modele. Ich bazowym materiałem jest zawsze bawełna.