You are currently viewing Lato w mieście z parasolami

Lato w mieście z parasolami

W wakacyjny czas miejskie ryneczki często po brzegi wypełnione są parasolkami w tzw. ogródkach piwnych. To sezonowy biznes aczkolwiek – z uwagi na letnie, znaczne obłożenie populacją spacerujących ludzi po deptakach, rynkach miejskich – może okazać się dochodowy. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, należy posłużyć się biznes planem inwestycji i przeanalizować potencjalne przychody i koszty ich uzyskania. Jedną z pozycji kosztowych będzie zapewne wyposażenie, a wśród niego parasolki ogrodowe.

Co należy wiedzieć o ogrodowych parasolach?

parasole do ogródków piwnychPowinniśmy przyjrzeć się ofercie parasoli, nie tylko od cenowej strony, ale też od technicznej. Parasole handlowe powinny cechować się solidnością wykonania. Elementy na które na pewno należy zwrócić uwagę, dokonując wyboru to: materiał wykonania konstrukcji (tzw. czaszy i nogi stelaża), wielkość parasola, jakość materiału tekstylnego, z czego wykonana jego podstawa, sposób montażu, możliwość dokupienia elementów dodatkowych. Ważne, aby materiał był solidny, impregnowany i wodoszczelny, konstrukcja najlepiej z profili metalowych (cięższe w swojej wadze) bądź aluminiowych (konstrukcja lżejsza), a podstawa najlepiej betonowa. To zapewni nam solidność i pewność  konstrukcji. Dodatkowo można zaopatrzyć się w dedykowane dla parasoli ogródkowych elementy uzupełniające, jak rynienki czy ścianki łączące parasole stojące tuż obok siebie, dodatkowe obciążniki przydatne przy silnym wietrze, falbanki itp. Sposób obsługi też nie powinien być skomplikowany, aby umożliwić ich obsługę jednej osobie, bez konieczności dodatkowej asekuracji przez inną osobę. Jeśli chodzi o stronę wizualną to parasole do ogródków piwnych dostępne są w całej gamie kolorów i wzorów. Można również na zamówienie zrealizować własną wizję i nasze parasoli mogą mieć naszą własną grafikę czy reklamowe  hasła. Zakładam, że im bardziej oryginalne- np. neonowe – to tym większe szanse na powodzenie biznesu.

No to tyle o parasolach.Teraz to już tylko poszukać sklepów oferujących ów towar i wedle wskazanych kryteriów przeprowadzić ich ocenę, aby wybrać te najbardziej trwałe. Pamiętajmy, że są one narażone na rozmaite pogodowe warunki. A nikt z nas nie chciałby inwestować pieniędzy w coś co okaże się jednorazowe po letniej burzy.