You are currently viewing Kupujemy polecane maski

Kupujemy polecane maski

W przypadku zakupu ekwipunku do nurkowania, warto pamiętać, że wybór dobrej jakościowo maski jest niezwykle ważny. Z tego właśnie powodu warto wziąć pod uwagę konieczność poświęcenia czasu na dobranie modelu, choć nie musi być on bardzo kosztowny. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób z wadą wzroku, które powinny zdecydować się na maskę ze szkłami korekcyjnymi. Co jeszcze warto wiedzieć na temat zakupu odpowiedniej maski?

Poszukujemy optymalnych modeli masek

polecane maska aqualungPrzed zakupem określonego modelu maski, warto w pierwszej kolejności ją zamówić. Konieczne jest fizyczne przymierzenie poszczególnych modeli, aby znaleźć takie, które idealnie będą pasowały do naszej twarzy. Ze względu na inny układ kości, nie każdy model musi nam odpowiadać. Niestety nie ma nic bardziej uciążliwego, niż maska, która w czasie będzie nam się zalewała, a słona woda dostawała do oczy. Z tego powodu, nawet jeśli chcemy zamówić ze względów finansowych daną maskę w sklepie online, w pierwszej kolejności warto podejść do sklepu, zmierzyć interesujące nas modele, zapisać nazwy i dopiero zakupić. Jeżeli chcemy kupić modele polecane maska aqualung będzie dobrym wyborem. Warto także dokładniej zapoznać się z instruktażem, w jaki sposób zakłada się prawidłowo maskę. Należy zakładać maskę bez zakładania paska na głowę, wyciąga się włosy spod maski oraz sprawdza, czy w żadnym miejscu się ona nie podwinęła. Następnie należy wciągnąć powietrze nosem i puścić maskę. Dzięki temu powinna zostać ona przyssana do twarzy, bez efektu przedostającego się powietrza. Jeżeli usłyszymy świst, to w tym miejscu będzie mogła dostawać się woda. Oznaczać to może zarówno, że model został wykonany niestarannie, jak również może nie odpowiadać kształtami do naszej budowy twarzy. Nie należy się tym zniechęcać, wystarczy zapoznać się dokładniej z dostępnymi modelami i je przymierzyć.

Dodatkowo warto wiedzieć, że na dostępne na rynku maski można podzielić na kilka rodzajów. Okienko maski może być wykonane na przykład ze szkła hartowanego albo plastiku. To pierwsze jest o wiele trwalsze oraz odporne na zarysowania. Zapewnia dodatkowo o wiele lepszą widoczność. Dostępne są także modele z dodatkową warstwą ochronną, która działa niemal jak okulary przeciwsłoneczne. Dzięki temu możliwe będzie dobranie dokładnie takich modeli, które spełnią nasze oczekiwania.