You are currently viewing Książki o dizajnie, porywające i inspirujące

Książki o dizajnie, porywające i inspirujące

Żeby łatwiej było przybliżyć i wyjaśnić znaczenie słowa dizajn, warto sięgnąć po jego odpowiedniki, które lepiej obrazują nam to, co opisuje. Dizajn to spolszczona pisownia słowa „design”, inaczej nazwać go możemy również „wzornictwo” czy „projekt”. Teraz o wiele łatwiej nam się domyślić, jakie to słowo ma znaczenie — jest to określenie wyglądu przedmiotów, które użytkujemy na co dzień, jak na przykład fotel, blat kuchenny i tak dalej. 

Ile kosztują porywające książki o dizajnie?

porywająca książka o dizajnie - cenaJeśli jesteś osobą, która interesuje się projektowaniem wnętrz czy różnych przedmiotów, zdecydowanie powinieneś sięgnąć po jedną z tych książek. W głowie pewnie pojawia się pytanie ile właściwie kosztuje porywająca książka o dizajnie – cena nie jest wygórowana. Rozpiętość cenowa mieści się na poziomie klasycznych książek

, możemy też odkupić używane, co będzie oszczędniejsze i bardziej ekologiczne, więc zapewni nam same plusy, a takie książki często wyglądają jak nowe. Takie książki są również dobrym źródłem wiedzy, inspiracji dla projektantów, którzy siedzą w tym już ładnych parę lat, więc są bardzo uniwersalne, każdy zainteresowany tym tematem znajdzie tam coś dla siebie. Jednymi z najbardziej polecanych książek o designie są takie, które opowiadają o tym, jak to wszystko się zaczęło. Opisują one stylowe produkty, to, jak producenci kuszą nas funkcjonalnością swoich towarów, w jaki sposób zostały zaprojektowane. Przedstawia najpopularniejszych projektantów i zapewnia nam analizę, dlaczego właśnie to ich projekty osiągnęły sukces, co jest pożądane w tej branży. Kolejnym dobrym wyborem mogą okazać się takie książki, które zostały napisane przez popularne projektantki czy projektantów, w ten sposób otrzymamy naprawdę rzetelną wiedzę.

Opowiada o tym, jak rozróżniać dizajn od kiczu, jest dobrym przewodnikiem dla tych, którzy lubią polować na różne starocie, kolekcjonować stare rzeczy. Internet jest popularną skarbnicą wiedzy, większość z nas ma do niego stały i nieograniczony dostęp bez względu na to, w jakim miejscu się znajduje. Każdy z nas w każdej sytuacji posiada przy sobie telefon, więc dowolnej chwili może sprawdzić w przeglądarce coś, co go trapi. Wiele osób jednak zapomniało, jak nieocenioną pomocą mogą być książki, nie tylko internet.