You are currently viewing Krzesła z kołatką synonimem stylu Ludwik

Krzesła z kołatką synonimem stylu Ludwik

Urządzamy nasze pierwsze loku – nowym wybudowany od podstaw domu, czy długo wyczekiwane na odbiór mieszkanie. Stajemy wtedy często przed dylematem, czy wszystko będzie do siebie pasowało. Często w akcje desperacji możemy nerwowo rozpocząć poszukiwania na szybko projektanta, który na pewno zna się na rzeczy i zrobi za nas wszystko. Nie jest to nam tak na prawdę potrzebne – wystarczy stosować się do kilku prostych zasad i wszystko będzie wyglądało pięknie.

Krzesła pikowana, tapicerowane a może połysk?

krzesło pikowane z kołatkąJak dobrać odpowiednie krzesła do wystroju naszego całego domu czy mieszkania, tak aby na pewno nie popełnić żadnej stylizacyjnej gafy. Niepisanych zasad jest kilka i są one stosunkowo bardzo proste. Na początek oczywiście musimy się zdecydować na styl naszego mieszkania – ten całkowity. Różne pomieszczenia mogą tworzyć oddzielny materiał – jednakże musi istnieć choć jeden motyw przewodni, który będzie się przewijać we wszystkich pokojach. Motywem przewodnim może być jeden element, jakiś kolor dominujący (np. różne odcienie bardzo modnej w tym sezonie szarości), bądź całkowity jeden wybrany styl. Następną sprawą, bardzo tutaj ważną – czy krzesła będą umieszczone w oddzielnej jadalni czy też w kuchni. Rozmiar również ma znaczenie w tym przypadku – stół z krzesłami za duży w małym pomieszczeniu, które dodatkowo jest kuchnią może nam zaburzyć proporcje pomieszczenia lub zasłonić inne elementy, może również zaburzyć praktyczność naszej kuchni (np. będziemy musieli za każdym razem przesuwać krzesło przy otwieraniu lodówki czy szafki. A teraz co z rodzajem krzeseł? Krzesła jednolita z tworzywa sztucznego, na wysoki połysk sprawdzą się na pewno w stylu nowoczesnym. Krzesła tapicerowana – ucieszą nas swoją wielorakością, sami dobieramy materiał tkaniny i kolor, co pozwoli dopasować je do wielu styli. Następny przykład – krzesło pikowane z kołatką najlepiej sprawdzi się jeżeli urządzamy naszą jadalnie w stylu barokowym, rokoko lub bardziej rozpoznawalnym tzw. Ludwik XVI. Krzesło to z tyłu na oparciu posiada kołatkę metalową bądź mosiężną, jest ono tapicerowane, najczęściej welurowym materiałem. Nogi do takiego krzesła są najczęściej stylizowane.

Jak widać możliwość jest bardzo wiele. Pamiętajmy również o tym, że w dzisiejszych trendach istnieje możliwość łączenia ze sobą rożnych styli. Wszystko zależy w ostateczności od naszej inwencji twórczej oraz naszego gustu. Możemy w końcu modyfikować styl naszych krzeseł (jeżeli się nam kiedyś znudzą), poprzez dodanie przeróżnych dodatków – specjalnych, dostępnych na rynku pokrowców na krzesła, poduszek czy materiałów.