You are currently viewing Krzesełko do jedzenia dla dziecka

Krzesełko do jedzenia dla dziecka

Przez pierwsze miesiące życia dziecko jest karmione przez mamę piersią, lub butelką. Potem następuje rozszerzanie diety, a kiedy maluch już siedzi, to można go zacząć karmić w specjalnym krzesełku dostosowanych dla małych dzieci.

Wybór najlepszego krzesełka do karmienia

krzesełka dla dzieci do jedzeniaDzieci najczęściej w okresie około sześciu miesięcy, zaczynają samodzielnie siadać, ponieważ ich mięśnie są już na to gotowe, aby utrzymać szkielet w pozycji siedzącej. Od tej chwili można zacząć karmić dziecko w takiej pozycji. Krzesełka dla dzieci do jedzenia posiadają specjalne pasy, które utrzymują malucha w odpowiedniej pozycji i zabezpieczają przed wypadnięciem. Niektóre modele posiadają specjalne tacki, które pełnią rolę stolika, na którym można dziecku położyć jedzenie, czy picie. Krzesełko zawsze ma oparcie, pełne brzegi i najczęściej przegrodę między nóżkami. Jest to bardzo wygodny mebel do karmienia dziecka, ponieważ mamy zawsze dziecko w jednym miejscu i przy okazji uczymy go zachowania przy stole. Starsze dzieci nie muszą już być zapinane, bo wiedzą, że mogą wypaść, ale małe pociechy, muszą mieć cały czas zapięte pasy, bo mogą chcieć z krzesełka wyjść. W niektórych modelach jest możliwość regulacji wysokości krzesełka, co znacznie ułatwia użytkowanie. Krzesełka dostępne na rynku są wykonane z drewna, plastiku, lub metalu oraz mogą mieć specjalne wkładki zapewniające dziecku większy komfort podczas jedzenia. Ceny krzesełek do jedzenia są bardzo zróżnicowane i zależą od modelu, producenta i funkcji jakie pełni.

Karmienie dziecka na kolanach jest dość uciążliwe i niewygodne, dlatego zdecydowanie lepiej posadzić go na czas posiłku w specjalnych krzesełkach do jedzenie. Najczęściej są one lekkie i nie zabierają wiele miejsca. To bardzo przydatny mebel w nauce samodzielnego jedzenia.