You are currently viewing Korzystamy z wirtualnych spacerów

Korzystamy z wirtualnych spacerów

Pod pojęciem wirtualnego spaceru kryje się narzędzie umożliwiające prezentowanie obiektów, wizualizacji wnętrz czy otoczenia, umożliwiające promowanie firm. Jest to grupa połączonych ze sobą zdjęć sferycznych, które są wykonane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz przeznaczonych do prezentowania obiektów. Jakie są możliwe zastosowania spacerów wirtualnych i jakie dają one możliwości przedsiębiorcom do promowania działalności?

Najważniejsze zalety wirtualnych spacerów

wirtualne spaceryNiemal w każdej branży znajdzie się przestrzeń, w jakiej można wykorzystywać wirtualne spacery. Bez względu na fakt, czy chcemy zaprezentować wnętrza hotelu, lokalu gastronomicznego, inwestycję czy inne realizacje, możemy skorzystać z takiej wirtualnej wycieczki. Nowoczesne wirtualne spacery mają bardzo szerokie zastosowania. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku agencji nieruchomości, firm zajmujących architekturą, obiektów turystycznych, obiektów przemysłowych czy galerii. Jeżeli chcemy wypromować swoją firmę, to wizytówka w Google będzie najlepszym sposobem na zwiększenie widoczności w sieci. Dodając wirtualny spacer na Street View możemy znacznie zwiększyć widoczność w sieci. Oprócz opcji wizytówki, warto zaznaczyć także własną obecność w mapach Google. Wizytówka z wirtualnym spacerem po firmie może zrobić doskonałe wrażenie na potencjalnych klientach. Pozwala to na wyróżnienie się oraz zyskanie przewagi nad konkurencją. Oprócz typowych wirtualnych spacerów, możliwe jest również przygotowanie spersonalizowanych wirtualnych wycieczek. Standardowe wycieczki umożliwiają poruszanie się między połączonymi obrazami panoramicznymi. Spersonalizowane oferty pozwalają na włączenie do prezentacji różnego typu prezentacji multimedialnych. Dodatkowo odpowiednie zaprogramowanie spaceru umożliwi umieszczenie go na dowolnej stronie internetowej.

Wykorzystanie wirtualnego spaceru w znacznym stopniu może uatrakcyjnić wizerunek naszej firmy i sprawia, że klienci chętniej wracają na daną stronę internetową. Umożliwia to również lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarce oraz na mapach Google, jak i daje możliwość umieszczenia takiej wycieczki na profilu firmowym na portalach społecznościowych. Jest to więc doskonała możliwość dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów naszej firmy.