You are currently viewing Korzystamy z coachingu indywidualnego

Korzystamy z coachingu indywidualnego

Coaching z każdym rokiem zyskuje na popularności. Osoby chcące rozwijać się w danej dziedzinie, nie zawsze mają możliwość przeanalizowania swoich mocnych i słabych stron i ustalenia na jakiej tematyce rozwojowej powinny się skupić. Dlatego w tym przypadku z pomocą przychodzi coaching indywidualny. Czy jest skuteczny i jakie daje nam możliwości?

Wybieramy skuteczny coaching prowadzony indywidualnie

skuteczny coaching indywidualnyCoaching indywidualny jest intensywną formą pracy rozwojowej, w czasie której biorą udział jedynie dwie osoby. Można go uznać za katalizator zmian, który będzie wspomagał klientów w ustalaniu celu, planowaniu poszczególnych działań oraz radzeniu sobie z przeszkodami. Jest to narzędzie dodające odwagi, które w znacznym stopniu przyspiesza pojawienie się zadowalających rezultatów. Warto sięgać po skuteczny coaching indywidualny. Aby taki on się okazał, musi być odpowiednio zaplanowany, a więc należy przeznaczyć na niego co najmniej kilka tygodni, a najlepiej miesięcy. Współcześnie sesje coachingu mogą obywać się zarówno osobiście, jak i online. Warto również wiedzieć, kiedy warto zastosować coaching. Sprawdzi się on w przypadku bardzo chcących zmian klientów, którym może brakować wytrwałości, motywacji, wiary we własne możliwości, ustalenia konkretnego celu, a także sposobów do wprowadzenia zmian. Do najważniejszych korzyści coachingu należy zaliczyć wzrost samoświadomości, ustalenie priorytetów, otwartość na wdrażanie nowych sposobów myślenia oraz działania, a także większą skuteczność podejmowanych działań. Należy jednak pamiętać, iż w znacznym stopniu powodzenie pracy uzależnione jest od klienta. Nawet najbardziej zaangażowany specjalista bez inicjatywy klienta nie będzie w stanie wprowadzić w jego życiu żadnych zmian. To jedynie od nas, od osób korzystających z sesji coachingowych, zależy skuteczność prowadzonych spotkać. Z tego powodu decydując się na skorzystanie z tego rodzaju spotkań będziemy musieli wykazać się zaangażowaniem oraz chęcią zmian.

Podsumowując, coaching prowadzony indywidualnie może dawać bardzo pozytywne rezultaty oraz sprawić, że zmotywowana osoba znajdzie w końcu sposób na wprowadzenie zmian w swoim życiu. Ważne jest w szczególności to, aby mieć świadomość tego, na czym nam zależy, nawet jeśli nie jesteśmy w stanie tego samodzielnie zrealizować.