You are currently viewing Kompletne zaopatrzenie rehabilitacyjne

Kompletne zaopatrzenie rehabilitacyjne

 

Osoby niepełnosprawne, lub posiadające pewne dysfunkcje fizyczne, często zmagają się z różnymi problemami, które uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Tacy pacjenci wymagają najczęściej stałe opieki medycznej i intensywnej rehabilitacji.

Sklep z zaopatrzeniem rehabilitacyjnym

zaopatrzenie rehabilitacyjneKlientami sklepów medycznych są głównie emeryci i renciści, ponieważ wymagają oni stosowania specjalnych sprzętów rehabilitacyjnych. Jednym s podstawowych jakie potrzebuje osoba na stałe unieruchomiona, jest wózek inwalidzki, lub łóżko ortopedyczne. Są to dość drogie produkty, ale konieczne dla osób starszych. Zaopatrzenie rehabilitacyjne to przede wszystkim różnego rodzaju balkoniki i wózeczki służące do samodzielnego przemieszczania się. Stosują je osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą same chodzić, lub ich schorzenia kręgosłupa powodują, że nie są w stanie pokonywać większych odległości. Do rehabilitacji są wykorzystywane różnego rodzaju piłki, dynamiczne poduszki do siedzenia, czy rotory. Ogólnie mówiąc są to wszelkie urządzenia i przyrządy, które mają na celu pomoc w codziennym funkcjonowaniu przez intensywną rehabilitację. Na takich produktach często są prowadzone zajęcia z fizjoterapeutą, lub jest zalecone ich wykorzystywanie w domu, w celu uzupełnienia ćwiczeń. W większości przypadków, dobrze wykonana rehabilitacja przynosi zamierzone rezultaty, więc korzystanie z zaopatrzenia przeznaczonego do ćwiczeń, jest pożądane. Nawet łóżko pacjenta może mu pomagać w rehabilitacji, bo może mieć regulowane podłoże.

Na niektóre sprzęty rehabilitacyjne pacjenci mogą się starać o dofinansowanie ze środków publicznych, co jest korzystne dla emerytów, czy rencistów, którzy żyją za skromne pieniądze. Najtaniej takie produkty dostaniemy w sklepach internetowych.