You are currently viewing Kiedy warto wymienić klawiaturę na mechaniczną?

Kiedy warto wymienić klawiaturę na mechaniczną?

Porządna klawiatura zda swój egzamin nie tylko w przypadku grania. Gdy dużo piszemy na komputerze wówczas również warto zainteresować się rodzajami klawiatur ponieważ dobrze dobrany sprzęt może nam nie tylko podnieść sam komfort pracy, ale też znacząco go przyspieszyć. Ostatnio coraz popularniejsze robią się klawiatury mechaniczne, które mają sporą przewagę nad tymi tradycyjnymi.

Wysoka jakość klawiatur mechanicznych 

komputerowa klawiatura mechaniczna podświetlanaPrzez dłuższy czas korzystaliśmy głównie z klawiatur membranowych, czyli tych tanich klawiatur do komputera tudzież takich, jakie znajdziemy w laptopie. O ile nie korzystamy często z komputera taka klawiatura może okazać się wystarczająca, jednakże gdy dużo gramy lub piszemy na naszym komputerze, może nam znacząco wszystko utrudniać przez wzgląd na średnią płynność klawiszy, czy też zacinanie się. Komputerowa klawiatura mechaniczna podświetlana jest znacznie lepszą alternatywą, która ułatwi nam i pisanie i granie. Jej ogromną zaletą jest to, że klawisze chodzą jak przysłowiowe masełko, a w dodatku aby klawiatura zarejestrowała wciśnięcie klawisza nie musimy go wciskać do końca, często wystarczy to zrobić do połowy. Obie te kwestie mogą znacząco wpłynąć w sposób pozytywny na pisanie na komputerze przyspieszając czas pracy, ale też czyniąc korzystanie z klawiatury znacznie przyjemniejszym. W grach natomiast szybszy czas reakcji klawisza może dać nam ogromną przewagę nad przeciwnikiem. Kolejną zaletą jest funkcja podświetlania, która wcale nie należy do dodatkowych gadżetów mających na celu zwiększyć jej walory estetyczne. Podświetlana klawiatura ułatwi nam korzystanie z niej wieczorami, gdy nie chcemy zapalać dodatkowe światła, a to z monitora jest stanowczo zbyt słabe, aby oświetlić wystarczająco dobrze naszą klawiaturę. Brak membrany daje nam również tę zaletę, że jeżeli podczas grania wpadnie nam coś pod dany klawisz nie będzie to miało wpływu na okalające go klawisze. Podczas gry online nie mamy za bardzo czasu na to, aby czyścić klawiaturę, więc jest to następna, bardzo duża zaleta.

W przypadku grania na komputerze z klawiaturą membranową często możemy spotkać się z dziwnym zjawiskiem, gdy naciskamy kilka klawiszy na raz, a wówczas klawiatura albo rejestruje naciśnięcie jeszcze jednego klawisza, którego w rzeczywistości nawet nie dotknęliśmy, albo też się zacina. Taka sytuacja potrafi skutecznie utrudnić grę, czy nawet dać solidną przewagę przeciwnikom w trakcie rozgrywania meczu. Z racji braku membrany w klawiaturach mechanicznych ten problem nie występuje.