You are currently viewing Karykatura w formie prezentu – dla kogo?

Karykatura w formie prezentu – dla kogo?

Rolą karykatury jest wyolbrzymienie pewnych cech wyglądu bądź charakteru osoby, która znajdzie się na kartce papieru. Od wielu lat możemy usłyszeć o wręczaniu karykatur w formie prezentu. Nie jest to jednak podarunek, który możemy wykorzystać w każdej sytuacji. Niektóre z nich wymagają zachowania powagi, szczególnie kiedy osoba obdarowywana, nie została obdarzona dobrym poczuciem humoru. Może się okazać wówczas, że prezent po prostu ją zrani. A tego z pewnością nie chcielibyśmy osiągnąć. Kiedy w takim razie prezent w formie karykatury będzie strzałem w dziesiątkę? 

Techniki karykatur – jaka na prezent? 

karykatury na zamówieniePosiadasz przyjaciela, który śmieje się dokładnie z tych samych żartów co Ty, a w dodatku znacie się jak dwa łysek konie? Jest to pierwsza osoba na naszej liście, której możemy bez obaw wręczyć karykaturę. Co najważniejsze możesz tę formę prezentu wykorzystać na każdą okazję. Karykatura dla przyjaciela sprawdzi się zarówno na urodziny, jak i prezent świąteczny czy w formie podziękowań za lata przyjaźni. Wybór okazji uzależniony jest tylko i wyłącznie od Twojej wyobraźni. Nie zapomnij jednak poprosić rysownika, aby na papierze znalazły się elementy, które kojarzą Ci się z Twoim przyjacielem bądź są wśród was obiektem do żartów. Same karykatury na zamówienie są doskonałą formą prezentu na rocznicę ślubu. Śmiało może podarować ją jeden z partnerów, bądź osoby przyjaźniące się z danym małżeństwem. Gwarantuję Ci, że karykatura zawiśnie w najważniejszym miejscu w ich domu. Jeśli już wiemy, komu podarujemy karykaturę w prezencie warto zastanowić się w jakiej technice zostanie ona wykonana. Zapoznaj się z ofertami artystów, którzy podają informację o technikach w jakich wykonują swoje rysunki. Z pewnością najpopularniejszą formą są karykatury rysowane ołówkiem. 

Do takiej techniki przywykł każdy z nas. A co gdyby tak wybrać niecodzienną formę karykatury? Szybki rozwój technologii pozwolił artystom rozwijać się nie tylko na kartce papieru, ale również w programach graficznych. Wielu artystów w swojej ofercie posiada obrazy malowane przy pomocy tabletu graficznego. Tak wykonane karykatury z pewnością wywołają ogromne emocje u osoby, która ją otrzyma. W końcu malarstwo cyfrowe jest techniką, która wywołuje silne odczucia, dzięki możliwościom, jakie oferują nam programy graficzne.