You are currently viewing Jakościowe bluzy medyczne damskie

Jakościowe bluzy medyczne damskie

 

Profesjonalne, lekarskie odzienie to nie tylko jakby mogło się wydawać medyczny fartuch. Ważny jest cały strój, którego to głównych zadaniem jest ochrona przed rozpowszechnianiem się bakterii oraz wirusów. Najważniejsze, żeby był on wykonany z materiałów, które rzeczywiście spełniają tę funkcję. 

Strój medyczny damski

bluzy medyczne damskieJeżeli chodzi o profesjonalny strój dla lekarek, to nie różni się on dużo od tego dedykowanego dla mężczyzn. Oczywiście w jego skład wchodzą spodnie, wygodne buty, jakaś podkoszulka oraz bluzy medyczne damskie. Klasycznym wyborem, w tym wypadku, jest biel. Dlaczego? Odzież medyczna jest prana w bardzo wysokich temperaturach, z tego też względu unika się raczej ubrań w intensywnych kolorach, które mogłyby zbyt szybko wyblaknąć. Jednak też nie ma co ukrywać, że niekiedy wzorzyste fartuchy lekarskie sprawdzają się znakomicie! Jednym z przykładów są szpitale oraz przychodnie dziecięce, wtedy możemy zaobserwować na bluzach personelu medycznego kolorowe postacie z bajek, kwiatki, serduszka czy też urocze zwierzątka. W tym przypadku, odzież medyczna ma wzbudzić w dziecku poczucie bezpieczeństwa, normalności oraz jakieś pozytywne skojarzenia. Warto zaznaczyć, że oprócz dobrej jakości, stroje lekarskie powinny być również wytrzymałe. Praca w służbie zdrowia jest ciężka oraz wymagająca, dlatego też w tym wypadku koniecznie należy postawić na ubrania uszyte z oddychających tkanin, w których to człowiek się nie poci i czuje się po prostu dobrze.

Odzież medyczna musi być funkcjonalna oraz komfortowa w noszeniu, dopiero wtedy będzie spełniała swoją funkcję. Ponadto jej rozmiar powinien być idealnie dopasowany do użytkownika. Nie zaleca się wyboru zarówno zbyt dużych, jak i zbyt małych rozmiarów. Konieczne jest wcześniejsze jej przymierzenie.