You are currently viewing Jaki wózek jest najlepszy?

Jaki wózek jest najlepszy?

 

Na rynku mamy bardzo duży wybór pojazdów dla inwalidów. Oczywiście większość oferty stanowią pojazdy obsługiwane manualnie, tanie, ale jednocześnie mało komfortowe i często niepraktyczne. Zwykłym wózkiem bardzo ciężko jest bowiem pokonywać podjazdy i zjazdy, zwłaszcza osobom, które nie mają na tyle werwy – ze szczególnym uwzględnieniem niepełnosprawnych mających problemy z wydolnością.

Dwubiegowe wózki-skutery dla inwalidów

dwubiegowy wózek inwalidzki typu skuterPod pojęciem elektrycznego wózka inwalidzkiego, może ukrywać się wiele typów pojazdów, jednak tym, o optymalnej konstrukcji jest skuter. Dlaczego? Bowiem ma trzy koła, przez co jest dużo bardziej zwrotny od czterokołowych pojazdów i o wiele lepiej radzi sobie w zatłoczonych miejscach, jak sklepy, czy też alejki spacerowe. Takie skutery są budowane na dwa sposoby – posiadają napęd na tył lub przód, co ma odzwierciedlenie w konstrukcji i albo z przodu mamy do czynienia z jednym, albo z dwoma kołami. Naszym zdaniem dużo lepiej sprawdza się wersja, gdy oba koła pojazdu są z przodu, a tylko jedno z tyłu, gdyż ma to przełożenie nie tylko na zwrotność, ale też stabilność jazdy. Tego typu pojazdy są najczęściej dwubiegowe, co oznacza, że posiadają tryb jazdy pozwalający jechać ze stałą prędkością, nieprzekraczająca wartości ustalonej dla danego modelu, jak i z maksymalnie dozwoloną (do 25 km/h). Dwubiegowy wózek inwalidzki typu skuter najlepiej kupić w jednym z polecanych sklepów medycznych. Czemu? Ponieważ takie sklepy mają największy wybór skuterów i oferują najbardziej rozsądne ceny. Często niższe nawet o kilkanaście procent od tych, jakie znane są nam ze sklepów stacjonarnych. Warto wspomnieć, że skutery są wyposażone w wytrzymałe akumulatory, które umożliwiają pokonanie nawet czterdziestu pięciu kilometrów na jednym ładowaniu. Nauka obsługi takich pojazdów jest banalnie prosta i nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut.

Warto zdecydować się na zakup skutera inwalidzkiego, ponieważ to pojazd, który łączy w sobie wysoką jakość z relatywnie niską ceną. Bowiem te pojazdy są dużo tańsze od elektrycznych wózków, a przy tym znacznie bardziej praktyczne. Co prawda próżno szukać w nich ekstra wyposażenia, jak pojemnik na picie, czy skrzynka na zakupy, ale w aglomeracji miejskiej sprawdzają się wręcz wzorowo.