You are currently viewing Jaki obrus będzie najpraktyczniejszy?

Jaki obrus będzie najpraktyczniejszy?

Chwila nieuwagi przy stole w czasie uroczystego obiadu może zaowocować plamą, której ciężko będzie się pozbyć. Zabrudzenia trudne do usunięcia bywają zmorą każdej gospodyni domowej, a do walki z nimi trzeba często zużyć spore ilości specjalistycznych środków piorących. Rozwiązaniem może okazać się kupno specjalnego obrusu, którego plamy się nie imają.

Obrus odporny na zaplamienia

obrus plamoodporny białyJeśli kiedykolwiek zdarzyło nam się zachlapać ulubione obrusy w jasnych odcieniach, to wiemy, ile pracy trzeba potem włożyć, by pozbyć się powstałych plam. Jednak mimo wszystko chcemy, by na Boże Narodzenie, Chrzest dziecka czy Wielkanoc stół nadal wyglądał odświętnie i uroczyście. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okaże się obrus plamoodporny biały, który łączy w sobie odświętny charakter wizualny, a także dyskretną praktyczność. Jest to propozycja dla tych, którzy lubią biel obrusów na stole, ale nie chcą męczyć się z uciążliwymi i trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Obrusy można nabyć w wielu wariantach rozmiarowych, a także na stoły okrągłe i prostokątne. Wykonane są one ze specjalnej tkaniny z powłoką woskowaną, dzięki której nawet przy sporym zachlapaniu zupą czy gęstym sosem pozostaną czyste. Tkanina posiada właściwości, dzięki którym ciecz jest odpychana i spływa po powierzchni aż zostanie wchłonięta gąbeczką, szmatką lub kawałkiem ręcznika – w ten sposób łatwo usuniemy to, co chlapnęło. Jest to częste rozwiązanie w restauracjach, na stołówkach czy w bufetach.

Obrusy szczególnie przydadzą się, jeśli gościmy większą ilość odwiedzających, w tym dzieci, którym często zdarza się przypadkowo pochlapać stół. Elegancki wygląd zapewni wzór a’la koronka, a także designerskie marszczenia przy krawędziach. Plamoodporna tkanina obrusów pozwoli zapomnieć nam o trwałych zabrudzeniach raz na zawsze.