You are currently viewing Jaki materac zapewni zdrowy sen?

Jaki materac zapewni zdrowy sen?

Średnio 8 godzin na dobę spędzamy w łóżku. Są tacy, którzy biją w tym temacie rekordy. Podczas snu nasz organizm powinien się zregenerować, rozluźnić, odpocząć po całodniowym napięciu. Ale nic z tego nie wyjdzie, jeśli nasz materac nie zapewnia nam odpowiedniego komfortu spania i wygodnej pozycji dla kręgosłupa. Co zatem zrobić, aby zapewnić sobie zdrowy sen i obudzić się naprawdę wypoczętym?

Jak właściwie dobrać materac?

Materace piankoweZacznijmy od tego, że prócz wyboru odpowiedniego materaca, należy również zadbać o higienę snu. Nawet najwygodniejsze łóżko nie zagwarantuje nam zdrowego snu, jeśli kładziemy się z problemami całego dnia, lub gdy zamiast wprowadzić się w stan wyciszenia, spędzamy przed spaniem kolejną godzinę na smartfonie. Aby właściwie się wyspać, należy się do tego przygotować. Już dzieci od najmłodszych lat uczy się zdrowych rytuałów, które powtarzamy każdego dnia przed pójściem do łóżka. Ciepła, relaksująca kąpiel potrafi zdziałać cuda, a lektura ulubionej książki, zamiast rozbudzającego światła telefonu, w naturalny i przyjemny sposób zabierze nas w objęcia Morfeusza. Co natomiast tyczy się kwestii technicznych, warto zaznaczyć, iż zdrowy sen zależny jest od dobrego materaca. To on jest sercem każdego łóżka, a właściwie dobrany zapewni nam oczekiwany komfort. W zależności od techniki wykonania, wyróżniamy kilka głównych rodzajów materacy. Najpopularniejsze i najbardziej klasyczne to materace piankowe. Choć kiedyś kusiły jedynie niską ceną, za którą niestety kryła się równie niska jakość, dziś stanowią atrakcyjną ofertę dla klienta. Z przystępnością cenową w parze idzie naprawdę dobra jakość produktu. Obecnie materace piankowe charakteryzują się ogromnym zróżnicowaniem. Od najbardziej klasycznego, wykonanego z pianki poliuretanowej, do tych bardziej zaawansowanych technologicznie. Wśród nich znajdziemy materace z pianki wysokoelastycznej oraz termoelastycznej. Te pierwsze odznaczają się znacznie wyższą elastycznością niż klasyczna pianka poliuretanowa, zapewniając lepszy komfort snu i dłuższą żywotność. Natomiast materace termoelastyczne zwiększają elastyczność wraz ze wzrostem temperatury, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu ciała użytkownika.

Pamiętajmy, że podczas kupna materaca, warto przetestować kilka interesujących nas modeli. W każdym profesjonalnym salonie klient jest wręcz namawiany do tego, aby położyć się wygodnie i na własnej skórze poczuć, czy dany model spełnia jego oczekiwania. To konieczność, jeśli nie chcemy po pierwszej nocy żałować dokonanego zakupu. Nie zapominajmy, że zdrowy sen w nocy to podstawa prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia.