You are currently viewing Jaką smycz dla psa wybrać?

Jaką smycz dla psa wybrać?

Czasami nie do końca wiemy na jaką smycz dla naszego pupila się zdecydować. Wybór jest ogromny, a my jesteśmy mocno zagubieni. Na pewno smycz nie powinna być ani zbyt mała ani zbyt duża. Dobrze będzie dobrać ją optymalnie do masy psa oraz wielkości samej rasy. Na pewno w odpowiednim doborze pomoże nam personel sklepu. Więc starajmy się wybrać do takiego, w którym chętnie nam pomogą.

Smycze dla małych psów

praktyczna smycz dla małego psaJeśli właśnie zamierzamy przygarnąć swojego pierwszego psa, to możemy mieć spory problem z doborem i dopasowaniem konkretnych akcesoriów. Praktyczna smycz dla małego psa na pewno nie będzie zbyt duża. Niewielki pies raczej nie pociągnie nas na spacerze, więc jej wytrzymałość nie musi być na wysokim poziomie. Mimo wszystko kupujmy jedynie trwałe modele, które zapewnią nam i naszemu psu wygodę i pewność, że  w niedługim czasie nie będziemy musieli kupić kolejnej smyczy. Smyczy dla małych psów jest znacznie więcej niż dla tych naprawdę dużych. Okazuje się, że mały pies pójdzie praktycznie na każdej smyczy. W przypadków psów dużych sprawa nie wygląda już tak kolorowo. Wybierając smycz przede wszystkim sprawdźmy w jaki sposób została wykonana. Czasami naprawdę bardziej opłaca się nieco dopłacić i mieć pewność, że dany model będzie z nami przez długi czas oraz, że nie stanie się nic złego. Poza tym musimy dbać o to, aby naszemu pupilowi na danej smyczy było dobrze. Jeśli będzie czuł się niekomfortowo, to na pewno będzie miał spory problem z chodzeniem na niej i może się nam buntować. Więc z rozwagą wybierajmy dopasowane do naszego psa modele smyczy, które posłużą nam przez długi okres. Pamiętajmy, aby kierować się tutaj głównie jakością, która powinna być dla nas najlepszym wyznacznikiem. Na pewno warto mieć jakąś smycz tuż przez zakupem psa. Jeśli to jest szczeniak, to naukę chodzenia na smyczy zacznijmy od najprostszych modeli.

Wybór smyczy dla psów jest ogromny i znajdziemy je w wielu sklepach. Mogą to być zarówno sklepy online, jak i sklepy stacjonarne i na pewno wybierzemy w końcu coś dla siebie. Oczywiście mały pies potrzebuje nieco innej smyczy niż ten duży i warto mieć to na uwadze. Więc starajmy się wybierać optymalne warianty, które zapewnią wygodę nie tylko nam, ale również naszemu czworonożnemu przyjacielowi.