You are currently viewing Jak zdać kurs na prawo jazdy

Jak zdać kurs na prawo jazdy

Nie o dzisiaj wiadomo, że Kraków jednym z najprężniej prosperującym miastem w Polsce. Wiąże się to jednak z plusami jak i z minusami. Niewątpliwą wadą tak szybkiego rozrostu miasta są zatłoczone i zakorkowane ulice. Komunikacja miejska często stoi w korku, i nie dojeżdża do każdego miejsca przez brak możliwości czasowej. Dlatego większość samodzielnych osób postanawia kupić sobie samochód, którym poruszanie po tak dużym mieście jest zdecydowanie bardziej komfortowe. Żeby jednak móc wsiąść w jakikolwiek pojazd, musimy najpierw posiadać prawo jazdy.

Jak najszybciej zdać prawo jazdy w Krakowie

kurs na prawo jazdy krakówNa wstępie warto jest krótko wspomnieć o tym kto może posiadać prawo jazdy. Pierwszą przeszkodą, która jest przed nami postawiona, jest granica wiekowa. Najmniejszą liczbą lat, którą potrzebuje do uzyskania prawa jazdy jest 14 lat. W tym wieku, może jednak aplikować jedynie o prawo jazdy do poruszania się motorowerem – kategoria AM. W wieku lat 16, możemy się już cieszyć z uzyskania prawa do kierowania małym pojazdem trzy lub czterokołowym, którego łączna masa całkowita, nie przekracza 400 kg. Od wieku lat 18, możemy aplikować o prawo jazdy, które pozwoli nam jeździć samochodami nieprzekraczającymi dopuszczalnej masy całkowitej 3,5 tony. Jest to najczęściej wyrabiane prawo jazdy przez ludzi na całym świecie. Jeżeli byśmy chcieli poruszać się motocyklem, musimy niestety poczekać do 24 roku życia i wtedy rozpocząć kurs na prawo jazdy. Kierowcą tramwaju, zostać możemy w wieku 21 lat, a jeżeli chodzi o pojazd zaprzęgowy ta granica to wiek lat 15. Pierwszym krokiem do otrzymania prawa jazdy jest przejście badań lekarskich. Musimy się zgłosić do specjalistycznego lekarza, który oceni nasze predyspozycje do jazdy i sprawdzi dokładnie nasz wzrok. Lekarz może nakazać nam używania okularów lub soczewek podczas jazdy. Koszt takiego badania zazwyczaj oscyluje w granicach 200 zł. Kolejnym ważnym krokiem jest wybranie odpowiedniego ośrodka szkoleniowego kierowców. W tym wypadku najlepiej w przeglądarce internetowej wpisać frazę: kurs na prawo jazdy Kraków i wybrać osk z największą liczbą pozytywnych opinii. Pozwoli nam to na zdobycie jak najlepszych umiejętności, dzięki którym będziemy mogli spokojnie jeździć po trudnych drogach.

Aby móc zapisać się do ośrodka szkolenia kierowców, musimy jednak wcześniej złożyć wizytę w urzędzie. Przychodzimy tam z orzeczeniem lekarskim i tworzymy profil kandydata na kierowcę. Musimy również zabrać ze sobą niezbędne dokumenty, należą do nich: wniosek o wydanie prawa jazdy, zgodę rodziców lub opiekunów, w przypadku gdy osoba nie ukończyła 18 roku życia i wyraźną, aktualną kolorową fotografię swojej twarzy.