You are currently viewing Jak utrzymać czystość w miejscu pracy?

Jak utrzymać czystość w miejscu pracy?

Słysząc hasło „bezpieczeństwo i higiena pracy”, zwykle skupiamy się na jego pierwszym członie, odnoszącym się do potencjalnych zagrożeń. W wielu przedsiębiorstwach należy kłaść równie duży nacisk, na higienę, czyli utrzymywanie porządku w miejscu pracy.

Odtłuszczacze do różnych typów powierzchni

niskoaromatyczne odtłuszczaczeW wielu branżach mamy do czynienia z podobnym typem zabrudzeń, czyli z tłustymi plamami. Możemy je znaleźć w każdym zakładzie i warsztacie, który używa olejów i substancji smarnych. W lokalach gastronomicznych codziennie używa się wielu litrów olejów spożywczych, z których w trakcie podgrzewania wytwarza się tłusty osad, osiadający na meblach, urządzeniach do gotowania, a nawet podłogach. Z zabrudzeniami tego typu najlepiej poradzą sobie niskoaromatyczne odtłuszczacze. Preparaty stosowane w zakładach przemysłowych i lokalach gastronomicznych muszą mieć na tyle silne działanie, żeby rozpuszczać trudne do usunięcia tłuste plamy, a jednocześnie nie mogą one uszkodzić delikatnych powierzchni maszyn i urządzeń do przyrządzania posiłków. Przy wyborze środków czyszczących powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy posiadają one atesty i certyfikaty, na przykład dopuszczające stosowanie danego preparatu do czyszczenia urządzeń mających kontakt z żywnością. W dużych zakładach przemysłowych często, jako urządzeń czyszczących, używa się myjek ciśnieniowych. W takim przypadku należy wybrać produkt przeznaczony do stosowania w tego typu myjkach, żeby nie uszkodzić urządzenia myjącego i mieć pewność, że środek czyszczący zostanie rozprowadzony w odpowiedni sposób.

Wybierając odtłuszczacze kierujmy się przede wszystkim typem powstałych zanieczyszczeń i rodzajem powierzchni, które będziemy nimi czyścić. Odpowiednio dobrane środki czyszczące zapewnią higieniczną czystość wszystkich powierzchni w naszym miejscu pracy.