You are currently viewing Jak ustawić głowicę termostatyczną Wi-Fi?

Jak ustawić głowicę termostatyczną Wi-Fi?

Zdalne sterowanie ogrzewaniem to przydatna funkcja, z której może skorzystać praktycznie każdy. Zarówno w mieszkaniach, biurach, jak i domach ludzie korzystają z rozwiązań Smart Home, przez co są oszczędniejsi, a ich życie stało się bardziej komfortowe. W jaki sposób przygotować instalację, aby działała ona prawidłowo?

Co jest niezbędne do działania głowicy?

głowica termostatyczna wifiPierwszym krokiem do właściwego zainstalowania i skonfigurowania instalacji jest przede wszystkim jej zakupienie. Głowica termostatyczna WiFi może zostać zakupiona w sklepach stacjonarnych i internetowych u producentów bądź sprzedawców modułów Smart Home. Składając zamówienie, należy również pomyśleć o urządzeniu, które połączy głowicę razem z telefonem i umożliwi zdalne sterowanie ogrzewaniem z odległości kilkudziesięciu metrów. W tym celu dokupić należy bramkę Wi-Fi, tzw. gateway. Kiedy przesyłka dotrze, wystarczy zamienić swoją tradycyjną głowicę na tę z Wi-Fi, a bramkę umieścić w budynku mniej więcej w podobnej odległości od różnych zainstalowanych systemów Smart. Kolejnym etapem jest pobranie dedykowanej aplikacji, która została wydana przez producenta, od którego zakupiło się instalacje. Jeśli zostało to wykonane, wystarczy połączyć się za pomocą Wi-Fi z bramką i konkretną głowicą termostatyczną w pomieszczeniu. Od teraz można w wygodny sposób sterować ogrzewaniem nawet z zewnątrz budynku – zmniejszać lub zwiększać temperaturę, a w niektórych systemach również ustalać harmonogram regulowania ciepła.

Głowice sterowane dzięki sieciom Wi-Fi to jedne z prostszych w obsłudze systemów Smart Home, które będą praktyczne, bezpieczne, a przy tym wpłyną również na komfort i oszczędność pieniędzy. Osoby, które chcą zacząć korzystać z tych wygodnych rozwiązań, koniecznie powinny zaopatrzyć się w taką głowicę.