You are currently viewing Jak nawadniać ogród zużywając minimalną ilość wody?

Jak nawadniać ogród zużywając minimalną ilość wody?

Piękny zielony ogród to marzenie każdego, kto tylko ma warunki do jego stworzenia. Można mieć mały ogródek przed domem i to też będzie spełnieniem marzeń o własnym ogrodzie. Im większa powierzchnia ogrodu tym więcej pracy przy jego utrzymaniu. A najważniejsze dla roślin jest przecież nawodnienie. Woda jest niezbędna do życia zarówno ludziom jak i roślinom. Dlatego już na etapie planowania ogrodu trzeba pomyśleć o systemie jego nawadniania. Najlepiej takim, który będzie zużywał minimalną ilość wody.

Jaki system nawadniania do dużego ogrodu?

skuteczne systemy nawadniające - WarszawaWłaściciele domków z małym ogródkiem mają o tyle łatwiej, że nawadnianiem mogą zajmować się samodzielnie. Dla własnej przyjemności można przecież podlewać rośliny chociażby konewką. Jest to w zupełności wystarczające narzędzie do nawadniania małego ogrodu. Im większy ogród tym więcej pracy z podlewaniem roślin. Do bardzo dużych ogrodów konewka się już nie przyda, a i podlewanie roślin wodą ze szlaucha będzie uciążliwe. W tym celu najlepiej sprawdzają się skuteczne systemy nawadniające – Warszawa to miasto, w którym można znaleźć najlepszych projektantów takich systemów. Decydując się na zamówienie takiego systemu trzeba wziąć pod uwagę dwie kwestie. Skuteczność systemu i jego zużycie wody przy zachowaniu odpowiedniej wydajności. Chodzi o to, żeby system nawadniania wykonany został w taki sposób, żeby każdy skrawek ziemi w ogrodzie miał dostęp do wody. Decydując się na usługę którejś z warszawskich firm można być spokojnym – każdy system projektowany jest indywidualnie. Wszystko zaczyna się od wizyty projektanta, który dokonuje dokładnych pomiarów i rysuje sobie dokładne szkice ogrodu. Następnie tworzony jest projekt, w którym uwzględnione są wszystkie parametry ogrodu. Nawet rozmieszczenie roślin ma tutaj znaczenie. Potem pozostaje już tylko zainstalowanie całego systemu.

Pełna automatyzacja nawadniania ogrodu ma ogromne plusy. Wszystkim steruje się za pomocą jednego urządzenia lub telefonu. System nawadniania działa na okrągło w godzinach, które zaprogramujemy. Każda roślina będzie miała dostęp do odpowiedniej ilości wody. A dodatkowo jeszcze wydajne systemy zużywają minimalną ilość wody. Ich odpowiednie zaprojektowanie umożliwia dostarczenie różnych ilości wody do poszczególnych części ogrodu.