You are currently viewing Jak kupić nowoczesny dom za dobre pieniądze?

Jak kupić nowoczesny dom za dobre pieniądze?

Na rynku nieruchomości panuje totalne szaleństwo. Wszędzie widać zaczęte inwestycje, bo wszyscy w tym roku zaczęli budować swoje nowe domy. Na potęgę budują też deweloperzy, bo popyt na nieruchomości jest rekordowy. Na rynku wtórnym ceny poszły w górę, bo sprzedający widzą co się dzieje z cenami nieruchomości na rynku pierwotnym. Zaczęte w tym roku budowy mogą jednak nigdy nie zostać wykończone. Wszystko dlatego, że w ciągu tego roku gwałtownie wzrosły ceny materiałów i usług budowlanych.

Mnóstwo niedokończonych domów będzie do sprzedania

nowoczesne domy na sprzedażMożna się spodziewać tego, że w przyszłym roku będzie mnóstwo niedokończonych nowych domów, których inwestorzy indywidualni będą się chcieli za wszelką cenę pozbyć. Jest tego bardzo prosta przyczyna. Ci, którzy zaczęli budowę na początku roku nie mogli nawet przypuszczać, że jej koszty w ciągu kilku miesięcy wzrosną o kilkadziesiąt procent. Zarówno Ci, którzy budują się za gotówkę jak i Ci, którzy na budowę wzięli kredyty hipoteczne, w szacunkach kosztów znacząco się pomylili. Nawet jeśli większości wystarczyło na postawienie domu w stanie surowym zamkniętym to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że sporej części braknie na wykończenie. A zdolności kredytowej i zastawu pod kolejną pożyczkę już przecież nie ma. I dlatego właśnie w przyszłym roku nowoczesne domy na sprzedaż będą dostępne w każdym dużym mieście i w każdej małej wiosce. Będzie ich naprawdę całe mnóstwo, bo wielu ludzi podjęło decyzję o budowie tuż przed lawinowym skokiem cen materiałów i usług budowlanych. Każdy niedokończony dom będzie miał jednak swoją wartość, ale jeśli komuś będzie mocno zależeć na sprzedaży to cena będzie bardzo atrakcyjna. Dla tych, którzy w przyszłym roku będą chcieli kupić sobie nowy dom będzie to na pewno dużą szansą na kupienie nowoczesnej nieruchomości w bardzo dobrych pieniądzach.

Ten rok na rynku nieruchomości można z całą pewnością określić mianem wyjątkowego. Ilość rozpoczętych na początku roku budów jest ogromna, ale nie wszystkie budowy zostaną dokończone. Lawinowy skok cen spowodował, że wielu inwestorów niedoszacowało swoich możliwości finansowych. W każdym razie niepowodzenie jednych będzie szansą dla innych. I kupujący w przyszłym roku będą mogli przebierać w atrakcyjnych ofertach nieruchomości.