You are currently viewing Jak działają firmy, które wyceniają nieruchomość

Jak działają firmy, które wyceniają nieruchomość

Wycena nieruchomości, to obecnie bardzo dobrze płatne zajęcie. W samej warszawie istnieje dziesiątki firm, które zajmują się wyceną nieruchomości, nie mówiąc już o osobach, które zajmują się tym prywatnie, a ich liczba to pewnie drugie tyle. Wycena nieruchomości nie jest oczywiście łatwa, trzeba się znać na wielu rzeczach związanych z budową i wyceną materiałów, ale najważniejsze, to być profesjonalistą w swoim fachu i zachować pewnego rodzaju obiektywizm.

Profesjonalnych rzeczoznawców nieruchomości w Warszawie jest wielu

profesjonalny rzeczoznawca nieruchomości z warszawyAby zostać rzeczoznawcą nieruchomości, trzeba się wykazać wiedzą. Konkretnie wiedzą o tym co ile kosztuje na rynku. Niektórzy powiedzą, że są przecież specjalne programy, z cenami, które aktualizują się do bieżących realiów rynkowych i że wystarczy tylko uzupełniać w nich tabelki. Moim jednak skromnym zdaniem to nie wystarcza. Dobry i profesjonalny rzeczoznawca nieruchomości z warszawy musi mieć wyczucie i być uważnym. Przy wycenie nieruchomości musi umieć zauważyć to co jest ważne i pominąć to co nie jest ważne. Tylko wtedy osiągnie on sukces. Brzmi to jak cytat z księgi filozoficznej, jednak tak właśnie jest. Zwróćmy uwagę jak działa firma wyceniająca nieruchomości w Warszawie, która dostała zlecenie wyceny domu. W pierwszej kolejności taka firma sprawdza adres danej nieruchomości i ocenia atrakcyjność tego miejsca, sprawdza, czy w pobliżu jest żłobek i szkoła oraz jak blisko jest do przystanku. Dopiero potem rzeczoznawca jedzie na miejsce, aby dokładnie sfotografować i spisać wszystkie elementy budynku. Przy wycenie bierze oczywiście pod uwagę takie rzeczy jak ogólny stan zadbania budynku, jego wyposażenie, czy też media, które tam występują. Sprawdza, w jaki sposób dom jest ogrzewany i jakie ma świadectwo energetyczne. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich elementów profesjonalista jest w stanie sporządzić wycenę.

Profesjonalizm rzeczoznawców jest odczuwany poprzez ich obiektywizm. Prawdziwy fachowiec nie może opierać się na sugestiach żadnych ze stron transakcji. Wycena musi być obiektywna i fachowa, zgodna z wytycznymi, jakie regulują wycenę nieruchomości. Takie podejście podkreśla fachowca i sprawia, że w tą dziedzinę nie wejdzie korupcja. Mam nadzieje, że wielu nowych pracowników weźmie sobie te rady do serca.