You are currently viewing Jak działa berberyna?

Jak działa berberyna?

Obecnie berberyna wciąż stanowi mało znany związek, co wynika głóęwnie z powodu pozyskiwania berberysu zwyczajnego. Jest to krzew sięgający nawet dwa metry wysokości, który roślinie na terenie Polski. Działanie berberyny natomiast jest bardzo rozległe i jednocześnie przyjmowana w różnych celach. Co jeszcze warto wiedzieć na temat zastosowań berberyny i jej niepowtarzalnych właściwości?

Sprawdzamy właściwości berberyny

berberyna hclBerberys, którego pozyskuje się berberynę, to wysoki krzew posiadający szarą korę, kanciaste gałązki, a także eliptyczne liście. Owocem tego krzewu jest czerwona i wydłużona jagoda. Jest ona wykorzystywana w celach kosmetycznych oraz leczniczych, w przypadku czego wykorzystuje wszystkie jego części, takie jak korzeń, liście, korę czy owoce. Wynika to z faktu, że w każdym z tych elementów znajdują się składniki odżywcze, takie jak kwas jabłkowy, kwas cytrynowy, witamina C, cukry czy sole mineralne i garbniki. Korzystnym wyborem jest berberyna hcl. Wielokierunkowe działanie berberyny sprawia, że sprawdza się doskonale w przypadku wielu schorzeń, jak na przykład cukrzyca czy insulinooporność. Wynika to z faktu, że ma zdolność do obniżania poziomu glukozy we krwi, jak również poprawy właściwości insulinowej. Jest to szerokie działanie, które wpływa w sposób pozytywny na organizm ludzki.

Dodatkowo berberyna ułatwia odchudzanie, wykazując w znacznym stopniu działanie obejmujące redukcję masy ciała. Powoduje także nasilenie aktywności adiponektyny, tak więc wydzielanego przez tkankę tłuszczową. Jego zadaniem jest nasilanie utleniania kwasów tłuszczowych również w procesach metabolicznych. Berberyna wspomaga redukcję masy ciała, w pozytywny sposób wpływa na metabolizm, przemiany tlenowe, a także regulację metabolizmu.