You are currently viewing Jak chronić turbiny przed korozją?

Jak chronić turbiny przed korozją?

Turbosprężarki nalezą do tych części naszego samochodu, które mają największy wpływ na jego prawidłowe działanie. Dostarczają bowiem silnikowi niezbędnej energii, dzięki czemu może on utrzymywać wysoką wydajność nawet podczas dużego obciążenia. Dlatego też tak ważne jest dbanie o dobry stan techniczny turbosprężarki.

Jaki zestaw uszczelek turbo kupić?

uszczelki turbinyJeżeli samochód w czasie jazdy, a w szczególności podczas dużego obciążenia zachowuje się nietypowo, główną przyczyną może być rozwijająca się w turbosprężarce korozja. Jest to bowiem ta część mechaniczna, która ma zdecydowanie największy wpływ na to, jak zachowuje się nasz samochód, a szczególnie w czasie dużych obciążeń. Do rozwoju korozji we wnętrzu turbiny dochodzi zazwyczaj, gdy do wnętrza tego elementu dostanie się paliwo czy olej napędowy. Może tak się stać, gdy turbosprężarka będzie niewystarczająco uszczelniona, a w samochodzie dojdzie do wystąpienia wycieków oleju napędowego. Znajdujące się we wnętrzu turbiny elementy takie jak rdzeń czy zawór, są bardzo podatne na destrukcyjne oddziaływanie oleju napędowego. Można się na szczęście w prosty sposób uchronić przed tym, kupując dobre i sprawdzone uszczelki turbiny. Jeżeli kupimy takie uszczelki pochodzące od sprawdzonego, zaufanego producenta, możemy mieć pewność, że nasza turbosprężarka będzie w pełni zabezpieczona przed wystąpieniem bardzo groźnych wycieków paliwa. Najlepiej jednak kupować nie pojedyncze uszczelki do poszczególnych elementów turbosprężarki, ale cały ich zestaw, który pozwoli nam na uszczelnienie wszystkich elementów i części, z których składa się turbosprężarka. W skąd kupowanego przez nas zestawu uszczelek powinny więc wchodzić takie elementy jak uszczelka katalizatora, przewodu odpływu i wiele, wiele innych. Takie uszczelki powinny być wykonane z odpowiednio solidnych, odpornych materiałów takich jak różne rodzaje gumy technicznej. Tylko wtedy takie uszczelki będą mogły odpowiednio zabezpieczyć turbosprężarkę przed następstwem nawet bardzo poważnych wycieków oleju czy też paliwa.

Wszystkim nam zależy na tym, aby nasze samochody działały prawidłowo przez długi czas. Dlatego też należy dbać o stan techniczny wszystkich ważnych części naszych samochodów. Szczególne znaczenie odgrywa tutaj oczywiście silnik ale także inne części, jak na przykład turbosprężarka.