You are currently viewing Ile kosztuje wyczyszczenie narożnika lub kanapy?

Ile kosztuje wyczyszczenie narożnika lub kanapy?

Kanapy, które składają się z dwóch prostopadłych do siebie części i które umieszcza się w rogu pomieszczeń nazywane są narożnikami. Prosta jednoczęściowa kanapa ma zazwyczaj o wiele mniejszą powierzchnię od kanapy narożnej. Większa powierzchnia to więcej miejsca chociażby do spania, ale również do wyczyszczenia. Od wielkości mebla zależy w głównej mierze cena jego wyczyszczenia. Jeśli zamawia się firmę piorącą kanapy lub narożniki to płaci się cenę zależną od powierzchni takiego mebla.

Wyczyszczenie narożnika trwa prawie cały dzień

czyszczenie narożników warszawaMoże się wydawać, że doprowadzenie do stanu idealnej czystości kanapy lub narożnika to prosta czynność, do której wystarczy jakaś szczotka i miska z ciepłą wodą. Nic bardziej mylnego, bo do prania takich mebli nie powinno się używać wody w stanie ciekłym. Łatwo jest zalać kanapę lub narożnik, a woda przedostająca się do środka może spowodować przegnicie całego wnętrza takiego mebla. Dlatego właśnie czyszczenie narożników Warszawa wykonuje się za pomocą profesjonalnego sprzętu piorącego za pomocą pary wodnej. Najlepiej w tym celu zamówić firmę, która oferuje takie usługi. Firmy piorące meble tapicerowane dysponują specjalnymi myjkami ciśnieniowymi do prania mebli i dywanów. Dobrej jakości odkurzacz wielofunkcyjny też może się przydać. W każdym razie nie trzeba się nad tym zastanawiać, gdy korzysta się z usług specjalistów. Trzeba tylko liczyć się z tym, że wyczyszczenie dużego narożnika może potrwać prawie cały dzień. Jeśli natomiast chodzi o kwestię ceny to w przypadku sporych rozmiarów mebli trzeba liczyć się z kosztem kilkuset złotych. Trudno jest tak dokładnie wyliczyć powierzchnię kanapy czy narożnika, dlatego jako wyznacznik przyjmuje się metry bieżące. Za taki metr bieżący firmy czyszczące liczą sobie od pięćdziesięciu do osiemdziesięciu złotych.

Korzystając z usług firmy zajmującej się czyszczeniem kanap i narożników można być pewnym, że mebel ten będzie doprowadzony do stanu idealnej czystości. Za wyczyszczenie niewielkiej kanapy z fotelami trzeba sobie liczyć, że zapłaci się około trzystu złotych. Jeśli do wyprania jest duży narożnik to koszt może być odrobinę większy. Pośród firm piorących meble tapicerowane panuje obecnie bardzo duża konkurencja, dlatego można spróbować poszukać firmy, która taką usługę oferuje jak najtaniej.