You are currently viewing Ile kosztują nasiona marihuany?

Ile kosztują nasiona marihuany?

W polskim prawodawstwie zakazana jest uprawa marihuany, zarówno zwykłej, jak i medycznej. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć się w nasiona tych roślin, gdyż sprzedaż, kupno, jak ich posiadanie są absolutnie legalne. Sprzedaje się je głównie w celach kolekcjonerskich, ale także jako przyprawy. 

Sklepy z pojedynczymi nasionami marihuany

pojedyncze nasiona marihuany - tanioMarihuana fascynuje nie tylko jej konsumentów, ale także naukowców. Bowiem jej właściwości są naprawdę różnorodne, a to wszystko dzięki licznym substancjom aktywnym, jakie zawiera. Wymienić tu można choćby CBD, które znajdziemy w medycznej marihuanie. Jego skuteczność nie podlega żadnej dyskusji i dowiedziono, że nie tylko leczy, ale także zapobiega rozwojowi wielu groźnych chorób, w tym nowotworów i choroby Alzheimera. Pojedyncze nasiona marihuany – tanio możemy kupić w licznych sklepach internetowych, jak również na popularnych portalach aukcyjnych. Jednakże naszym zdaniem, sklepy online mają dużo bardziej zróżnicowaną ofertę, jak również można tam sporo przeczytać o marihuanie i jej nasionach. W sklepach online możemy zaopatrzyć się w pojedyncze nasiona, ale także zakupić je w pakietach. W jakim celu? Ponieważ w ten sposób możemy obniżyć koszt zakupu nawet o kilkanaście procent. Pakiety liczą najczęściej od trzech do dziesięciu sztuk i nie muszą być dobierane w ramach jednego gatunku. Pamiętajmy, że dobre sklepy internetowe, do zakupu dołączają informacje o dacie i miejscu zbioru, jak również o dacie ważności. Najczęściej, ziarna zachowują swoje właściwości nawet kilka lat, ale trzeba zaznaczyć, iż tylko wówczas, gdy są właściwie przechowywane. W innym przypadku mogą nie przetrwać nawet kilku miesięcy. Koszt nasion zależy od tego, jaki gatunek marihuany ma z nich wyrosnąć, czyli znajdziemy takie, które kosztują kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych. Nasiona wysyłane są w dyskretnych, niesugerujących zawartości opakowaniach, co dla wielu klientów jest bardzo ważne.

Osoby, które zbierają nasiona konopi, mają w swoich kolekcjach nawet po kilkaset sztuk. To dużo, ale tak naprawdę ciągle pojawiają się nowe gatunki, z których część zostaje na rynku, a zdecydowana większość niestety odpada w drodze naturalnej selekcji. Toteż rynek nasion jest dynamiczny, co dla kolekcjonerów ma duże znaczenie.