You are currently viewing Idealną gumowa nawierzchnia

Idealną gumowa nawierzchnia

 

W dużych miastach place zabaw są budowane w parkach i na osiedlach, aby miały do nich dostęp wszystkie dzieci. Są to miejsca, gdzie maluchy mogą się bezpiecznie wyszaleć, dlatego też rodzice niemalże codziennie zabierają na nie swoje pociechy.

Jakie nawierzchnie są najlepsze na plac zabaw?

gumowa nawierzchnia na plac zabawDzieci potrzebują przestrzeni do zabawy, ponieważ w ten sposób uczą się nowych rzeczy i nabywają nowe umiejętności. Na świeżym powietrzu mają znacznie więcej okazji do tego, toteż rodzice często odwiedzają place zabaw, które są przeznaczone dla wszystkich dzieci. Konstruktorzy placów zabaw do ich budowy wykorzystują głównie drewno, aluminium i lekką blachę, gdyż są bezpieczne w porównaniu ze stalą, która była kiedyś wykorzystywana. Także gumowa nawierzchnia na plac zabaw jest stosowana zamiast ubitej ziemi czy płyt betonowych albo alfaktu. W takim miejscu bardzo często dochodzi do różnych upadków i kontuzji, dlatego konieczne jest właściwe ich zabezpieczenie. Gumowe podłoże doskonale się sprawdza, gdyż amortyzuje upadki i jest odpowiednio twarde, aby można było po nim chodzić. Jest nietoksyczna i przede wszystkim odporna na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, mróz czy promieniowanie słoneczne. Przeważnie gumowe podłoże jest w formie dużych elementów, które układa się jak puzzle. Poza nim można stosować również piankę poliuretanową, matę przerostową, piasek czy specjalne wióry. Są one montowane pod wszelkimi przyrządami znajdującymi się na placu zabawą, poza piaskownicą.

Dzieci na placach zabaw spędzają mnóstwo czasu i bardzo często się przewracają czy nawet spadają z huśtawek lub karuzeli. Żeby uniknąć groźnych urazów, podłoże musi być gumowe i dobrze amortyzować upadki. Obecnie takie podłoże znajduje się nawet na 80 procentach placów.