You are currently viewing Gotowy czy na zamówienie – jaki materac wybrać?

Gotowy czy na zamówienie – jaki materac wybrać?

Sen stanowi 1/3 część naszego życia. Jeśli nawet spędzamy w łóżku znacznie więcej czasu, jednak nasz materac nie jest najlepszej jakości, tak naprawdę nigdy w pełni nie wypoczniemy. Wielu winę za złej jakości sen oraz niewyspanie zwala na wczesne wstawanie, bądź zbyt późne położenie się do łóżka. Jednak to nie pora snu zwykle ma znaczenie. Odpowiedniej jakości materac jest bowiem w stanie, nawet po krótkiej drzemce, zapewnić niesamowitą regenerację organizmu.

Zalety materacy tworzonych na wymiar

najlepsze materace na zamówienieGdy po wstaniu z łóżka notorycznie odczuwamy ból kręgosłupa bądź odcinku szyjnego, jest to wyraźny znak, że nasz materac już dawno przeżył lata swojej świetności. Stojąc jednak przed wyborem nowego wyposażenia łóżka zastanawiamy się czy lepszy będzie materac ze sklepu, czy też produkowany na zamówienie. Mimo, że druga opcja jest zwykle droższa, to właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie dopasować materac idealnie do naszego ciała. Możliwości związanych z materacami na wymiar jest mnóstwo. Mamy bowiem możliwość nie tylko dopasować go idealnie do stelaża naszego łóżka, ale także zadecydować o stopniu zaokrąglenia jego rogów. Ponadto wielu producentów umożliwia także stworzenie materaca w kształcie koła bądź owalu co może okazać się doskonałym rozwiązaniem w nowoczesnych, awangardowych wnętrzach, bądź pokojach dzieci. Nietypowa forma z pewnością zachęci do snu, nawet najmniejszych, a zarazem najbardziej upartych przeciwników snu. Wówczas mamy także możliwość zamówienie materaca we wszystkich dostępnych modelach, czy to kieszeniowych, sprężynowych, czy też piankowych. Pamiętajmy jednak, że najlepsze materace na zamówienie wymagają naszej cierpliwości. Aby stworzyć produkt na miarę naszych oczekiwań potrzeba wysokiej precyzji oraz dbałości o detale. Materace gotowe, mimo że zwykle dostępne od ręki nie charakteryzują się tak wysoką jakość jak te stworzone na nasze własne zamówienie.

Dzięki możliwości stworzenia przez wielu producentów materacy na wymiar jesteśmy w stanie w końcu wyposażyć nasze zabytkowe, o niestandardowych wymiarach łóżko w wygodny materac. Mimo, ze większość dostępnych w sklepach stelaży posiada standardowe wymiary, nadal zdarzają się takie, przy których dobór materaca może przysporzyć nie lada wyzwanie. Większość producentów podaje także dokładne instrukcje jak zmierzyć łóżko, aby materac pasował idealnie.