You are currently viewing Gdzie w Poznaniu znajdę kurs nurkowy?

Gdzie w Poznaniu znajdę kurs nurkowy?

Odkąd tylko urodziła się moja córeczka przyzwyczajam ją do wody i oswajałam z głębinami. Już kiedy miała kilka tygodni zapisałam ją na zajęcia w basenie dla niemowląt. Jako trzylatka potrafiła świetnie pływać. Teraz była już nastolatką i szukała dla siebie nowych wyzwań. Ostatnio zaczęła coś przebąkiwać, że chciałaby się nauczyć nurkować, ponieważ jej koleżanki z zawodów pływackich potrafią to świetnie robić. Zbliżały się jej urodziny i pomyślałam, że taki kurs będzie dla niej świetnym prezentem.

Zapisałam córkę na kurs nurkowania

kursy nurkowe z PoznaniaNie miałam pojęcia, gdzie w okolicach naszego miejsca zamieszkania mogłabym znaleźć taki kurs. Tym bardziej, że zależało mi na tym, aby był to rzetelny i profesjonalny kurs, który kończy się zdobyciem jakiegoś certyfikatu i najlepiej egzaminem. Wpadłam jednak na pewien pomysł. Zadzwoniłam do jej trenera pływackiego. Zapytałam się go o kursy nurkowe z Poznania. Od razu polecił mi jedną zaufaną szkółkę szkoleniową. Dowiedziałam się od niego, że robią tam profesjonalne i fachowe kursy, które z pewnością spodobają się mojej córce i przede wszystkim przeprowadzane są w małych, kilkuosobowych grupach. Powiedział mi on też, że na miejscu będę mogła wypożyczyć córce sprzęt, dlatego nie będę musiała ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Udałam się do siedziby tej szkółki i zapytałam o to, kiedy będzie najbliższe szkolenie z nurkowania. Okazało się, że najbliższy kurs zaczyna się już za kilka dni i zostały ostatnie wolne miejsce, dlatego jeśli chcę zapisać córkę to muszę się śpieszyć. Nie zwlekałam więc i dokonałam zapisu na kurs dla zaawansowanych pływaków i poczatkujących nurków. Dostałam specjalny voucher, dzięki czemu mogłam wręczyć go córce w dniu urodzin. Tak jak się spodziewałam bardzo się ona ucieszyła. Kurs zaczynał się dopiero za kilka dni, a ona już zaczęła się do niego przygotowywać. Już wkrótce okazało się, że to był naprawdę bardzo dobry wybór.

Kurs trwał w sumie dwa tygodnie, składał się z części praktycznej i teoretycznej. Był dosyć zaawansowany, ale córka była bardzo zadowolona, ponieważ dzięki temu czuła się bezpiecznie, kiedy pierwszy raz samodzielnie nurkowała. Przez cały czas trwania kursu mogła liczyć na indywidualną pomoc instruktora, który dbał o jej bezpieczeństwo i wyćwiczenie podstawowych nawyków związanych z nurkowaniem.